Сила в правді

Навігація
Головна Новини Реінтеграція Донбасу: названо "підводні камені" нового закону

Реінтеграція Донбасу: названо “підводні камені” нового закону

Реінтеграція Донбасу: названо “підводні камені” нового закону
в Новини/Політична правда

У прийнятому Радою законопроекті про так звану реінтеграцію та деокупацію Донбасу насправді немає нічого про назване.

При цьому експерти в цілому позитивно оцінюють прийнятий закон, хоча і вказують на його слабкі місця, передає “Народна Правда”.

Насправді закон визнає тимчасово окупованими території ОРДЛО, а Росію – країною-агресором. На Росію покладається відповідальність за шкоду, заподіяну Україні, її фізичним і юридичним особам на позначених територіях. Межі окупованих територій тепер будуть визначатися президентом країни за поданням Генерального штабу ЗСУ.

На думку виконавчого директора Українського інституту майбутнього Віктора Андросова, прийнятий законопроект посилить позицію України в міжнародних інстанціях і закриває шлях можливої ​​участі російських миротворців на Донбасі. А ось для ситуації всередині країни нічого не змінюється, зазначив експерт для Deutsche Welle.

Аналітик Донецького інституту інформації Віталій Сизов зазначає, що новим законом влада намагається ввести наявні військові дії на Донбасі в юридичні рамки, оскільки АТО координується СБУ, але в даному випадку головна роль належить військовим.

Позитивний момент в законі: за фізичними і юридичними особами зберігається право власності і право на майно на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО.

А ось правозахисники вказують на те, що на непідконтрольних територіях права людини запропонованим законопроектом нівелюються. На думку експерта Української Гельсінської спілки з прав людини Надії Волкової, гуманітарна ситуація в зоні конфлікту дуже складна, і це викликає занепокоєння.

Політичний аналітик Фонду Марія Золкіна вказує на те, що прийнятий законопроект дає неправомірно широкі повноваження силовикам, і з’являється небезпека, що вони будуть зловживати своїми правами на неконтрольованих територіях.

Як ми повідомляли раніше, 18 січня в Раді прийняли законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Як відомо, парламент України прийняв 6 жовтня в першому читанні законопроект про реінтеграцію Донбасу.  У документі РФ названа агресором, і на неї покладається відповідальність за події на окупованих територіях.

Водночас нагадаємо, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні надала висновок щодо запропонованого законопроекту про реінтеграцію Донбасу. На думку місії ООН, законопроекту не вистачає чіткості в питанні захисту прав і свобод людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: