Сила в правді

Навігація
Головна Новини Що очікує на Донбас найближчим часом: названо сценарій

Що очікує на Донбас найближчим часом: названо сценарій

Що очікує на Донбас найближчим часом: названо сценарій
в Новини/Політична правда

З вірогідністю у 70-80% на окупованій частині Донбасу реалізовуватимуть сценарій “ні війни, ні миру”, який експерти називають затягуванням часу.

Про це «Народна Правда» пише з посиланням на «Час пік».

На думку експерта програми міжнародної та внутрішньої політики аналітичного центру “Український інститут майбутнього” Ігара Тишкевича, “українська правляча еліта боїться робити різкі кроки, здатні змінити існуючий статус-кво, тому Україна залежить від зовнішніх гравців, які розігрують українську карту, виходячи зі своїх інтересів”.

Для Росії такий варіант теж оптимальний. З одного боку, Кремлю хотілося б і зовсім піти з Донбасу, щоб зняти напруження в стосунках в Заходом, а з іншого  — Кремль хоче піти з Донбасу на своїх умовах, щоб це не виглядало як поразка. Також стан “ні війни, ні миру” не створює додаткового тиску на Євросоюз, тому цілком прийнятний для ЄС.

“Для США цей варіант цілком можливий, виходячи з тієї позиції арбітра, яку вони займають”, — зазначив Тишкевич.

Імовірність сценарію миротворчої місії ООН на Донбасі експерти оцінюють у 30-40%, при цьому, сценарій може розгорнутися ближче до кінця 2018 р. Зазначається, що ключовим питанням у цьому разі стає не сам факт початку роботи місії з підтримання миру, а її формат. Важливим аспектом також стане національний склад “миротворців” і джерела фінансування місії ООН, яка може досягти чисельності від 20 до 40 тис. осіб.

“Імовірність появи миротворців ООН на Донбасі 2018 року ми оцінюємо, як дуже високу. Ми впевнені, що процес виходу з конфлікту йтиме шляхом найбільшого опору сторін. Це означає, що рішення, прийняті наступного року, будуть здатні привести до його заморожування, а не до остаточного вирішення конфлікту”, — резюмував Тишкевич.

Нагадаємо, директор Інституту дослідження російської агресії Юрій Шуліпа припустив, що вже влітку 2018 року Україна може скористатися черговим грубим порушенням з боку Росії Мінських угод і з допомогою широкомасштабної військової спецоперації із застосуванням авіації та артилерії повністю звільнити від російських окупантів Донбас, а заодно відновити повний контроль на українсько-російському кордоні.

Також нагадаємо, “Народна Правда” позповіла, як Україна буде боротися за повернення Донбасу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: