Сила в правді

Навігація

Стало відомо, як Україна буде боротися за повернення Донбасу

Стало відомо, як Україна буде боротися за повернення Донбасу
в Новини/Політична правда

Верховна Рада 280 голосами ухвалила Закон “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях”.

Про це «Народна Правда» пише з посиланням на «Час пік».

Цей документ передбачає зміни у форматі силової операції на сході України.

У документі вперше офіційно зафіксовано, що Росія є агресором, її армійські підрозділи й інші силові структури приховано вторглися на територію України і надають підтримку терористичним організаціям.

Відповідно до закону, Україна відходить від терміну «антитерористична операція» як визначення для силової операції на Донбасі. Зазначається, що органи державної влади України для відновлення цілісності території та оборони від російської агресії вдаються до дипломатичних, санкційних заходів, заходів із відсічі та стримування воєнної агресії РФ. З цією метою можуть бути задіяні як ресурси держави, так і міжнародна допомога.

Для протидії агресії РФ Україна може задіяти армію, СБУ, зовнішню розвідку, Національну гвардію, Прикордонну службу, Нацполіцію, спецназ, Державну охорону, службу спецзв’язку, Державну спецслужбу транспорту. Може використовуватися зброя та бойова техніку.

У зонах безпеки у лінії зіткнення силовики мають особливі повноваження. Керівництво всіма органами, які забезпечують протидію агресії РФ, здійснює командувач об’єднаними силами — його призначає президент за поданням глави Генерального штабу. Також створюється Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ, який планує, організовує і контролює оборонні заходи, а також діяльність військових і військово-цивільних адміністрацій.

Командувач має право обмежувати переміщення людей через лінію розмежування. У зоні конфлікту силовики можуть за крайньою потреби застосувати зброю і спецзасоби; затримувати громадян і доставляти їх в органи Нацполіціі; перевіряти документи і затримувати осіб при їхній відсутності; здійснювати особистий огляд осіб, їхніх речей, транспорту; отримувати доступ у приміщення і на земельні ділянки громадян, на підприємства і в організації задля забезпечення оборонних заходів; використовувати техніку для зв’язку і транспорт громадян і організацій за їхньою згодою.

Документ визначає, що факт повного виведення окупаційних військ з Донбасу буде зафіксовано міністрами оборони і внутрішніх справ, які повідомлять про це президента. Глава держави на цій підставі прийме рішення про закінчення окупації українських територій.

Нагадаємо, директор Інституту дослідження російської агресії Юрій Шуліпа припустив, що вже влітку 2018 року Україна може скористатися черговим грубим порушенням з боку Росії Мінських угод і з допомогою широкомасштабної військової спецоперації із застосуванням авіації та артилерії повністю звільнити від російських окупантів Донбас, а заодно відновити повний контроль на українсько-російському кордоні.

Також нагадаємо, закон про реінтеграцію Донбасу  наділяє президента Порошенка правом використання армії на території держави у мирний час.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: