Деокупація Донбасу: десять головних тез, про які має знати кожен

Деокупація Донбасу: десять головних тез, про які має знати кожен
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про ООС

Законопроект “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях” вступить в силу після підписання президентом. Головні зміни можна висловити десятьма тезами.

Loading...

Про це пише “Народна Правда” із посиланням на “BIN.ua”.

У ст. 2 даного закону говориться про те, що російська окупація є незаконною, незважаючи на факт її довготривалості. Україна офіційно заявила, що не визнає тимчасову окупацію, опираючись на право країни на збереження територіальної цілісності. Росія в документі описується як держава-терорист, агресор та окупант. Така термінологія полегшує українським дипломатам висвітлювати проблеми країни на міжнарожній арені.

Преамбула закону містить інформацію про те, що самопроголошені ДНР і ЛНР є підконтрольними Росії, їхні органи відповідно здійснили узурпацію функцій влади на тимчасово окупованих територіях України. Терористські формування офіційно названо складовими окупаційної адміністрації РФ. А сепаратистські військові формування відтепер визнано збройними формуваннями РФ, які виконують накази Міністерства оборони Росії.

Ст. 2 повідомляє, що діяльність збройних формувань та окупаційної адміністрації РФ на території Донецької та Луганської областей є незаконною та суперечить нормам міжнародного гуманітарного права. Зазначається, що за фізичними та юридичними особами визнається право власності, якщо його набуто відповідно до українського законодавства.

Ст. 6 наголошує, що Україна не бере на себе відповідальності за протизаконну діяльність Росії та окупаційних адміністрацій на території Луганської та Донецької областей. Згідно із міжнародними конвенціями держава-окупант буде нести відповідальність за порушення захисту прав населення.

Також законопроект надає інформацію щодо відновлення роботи вільної економічної зони “Крим”, збереження блокади, надання широких прав силовикам об’єднаних сил. Замість АТО конфлікт називатиметься “відображенням агресії РФ”, а командувати українськими військами буде Генеральний штаб Збройних сил України та командувач об’єднаних сил.

Як раніше повідомляла “Народна Правда”, прогнозувати процеси реінтеграції окупованого Донбасу та анексованого Криму де-факто неможливо без зміни політики РФ. Закопроекти щодо реінтеграції Донбасу насправді дають лише регулятивну базу, яка стосується переважно бізнесових відносин. 

Нагадаємо, що закон “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” ніяким чином не висвітлює можливість проведення деокупації чи реінтеграції Донбасу. Він лише наділяє президента Петра Порошенка правом використання армії на території держави у мирний час, що де-факто ігнорує пункти Конституції України. 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...