Який сценарій готує Путін Донбасу: політолог пояснив

Який сценарій готує Путін Донбасу: політолог пояснив
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Найближчим часом президент Російської Федерації Володимир Путін щосили  розігруватиме сценарій під назвою “Миротворець”.

Про це розповів політолог, віце-президент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний, пише “Народна Правда” з посиланням на “Слово і Діло“.

Лісний розповів, що проект Путіна “миротворець” вже почали втілювати в Україні – вже пролунали “чудові” пропозиції про повернення Україні авіатехніки та кораблів, в Кремлі заявили, що “поважають” суверенітет України. Усім цим Путін хоче показати, що йде назустріч, налаштований на мир, навіть процес обміну полоненими розблоковано.

Цим Путін вкотре хоче передати заїжджений меседж, що на Донбасі “їх нема”, там іде  громадянська війна, а Росія робить все для того, щоб урегулювати цей конфлікт.

“Передусім, мета  сценарію “Миротворець” переконати Росію і допомогти  Путіну набрати більше балів у виборчій кампанії, а разом з Росією  і  Захід, зважаючи на те, що через місяць оприлюднять список чиновників РФ, проти яких запроваджені санкції США”, – зазначив політолог.

Лісний також зазначив, що в самій Росії змінюється ситуація із оточенням Путіна, яке потрапило під персональні санкції, оскільки російські чиновники  не будуть це терпіти, а в США продовжують бити по больових точках.

“Оточення підтримувало Путіна, бо він їм обіцяв недоторканність. Зараз цю недоторканність треба продемонструвати.  Тому Путін і намагається показати себе лояльним президентом, який виступає за мир”, – пояснив Лісний.

Політолог звернув увагу на те, що з дискурсу повністю випадає Крим і “миротворчість” Путіна на цьому закінчується.

Також Лісний звертає увагу на те, що в лютому стартує Мюнхенська конференція, на якій Путін може вивести нову формулу щодо Донбасу. Приміром, що  миротворчий контингент ООН можна ввести не на всю частину окупованих територій, а на частину Луганської області.   В баченні Путіна Донецька область взагалі до цього проекту не потрапляє.

Все це і робиться для того, щоб на Заході з’явилися підстави для зняття санкції.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що ситуація на Донбасі набуває ознак замороженого конфлікту, ніхто в цьому не зацікавлений. А от виконання Мінських угод по Україні, в тому числі ухвалення закону про особливий статус Донбасу, повністю влаштувало б Росію.

Раніше про відсутність ресурсів для загарбницької війни у Росії висловився екс-міністр оборони США Ештон Картер.

Також раніше російський політолог Дмитро Орєшкін заявив, що у Путіна не вистачає ресурсів, щоб “прогодувати свій народ”, а не те, щоб годувати народ Донбасу.

Джерело: Народна Правда