Названо інфекцію, яка передається через одяг

Названо інфекцію, яка передається через одяг
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Батьки 6-річної пацієнтки вперто не хотіли визнавати, що в дитини короста. Вперше хвороба проявилася у сім місяців. Відтоді лікарі призначали препарати проти атопічного дерматиту. Нічого не допомагало.

Заможні батьки образилися на мій діагноз — короста. Мовляв, дитина з елітної школи не може її мати, — розповідає Марина Анфілова, 38 років, дерматовенеролог із Києва. — Більшість думають, що це недуга людей за межею бідності. Проте на коросту може захворіти будь-хто, пише Народна Правда з посиланням на gazeta.ua.

Loading...

Батьки пішли до інших лікарів. Через півроку повернулися, щоб спробувати лікування від корости. Виявилося, дівчинка заразилася вдома від няні, яка принесла хворобу від свого онука.

Короста проявляється на тілі прищами, що висипають попарно. Їхня особливість — сильний свербіж у вечірній і нічний час. Саме тоді кліщ, який спричиняє недугу, починає під шкірою рити ходи.

Хвороба швидше прогресує в дітей, бо вони не контролюють свербіж. Можуть так розчесати висипання, що приєднається ще й інфекція.

Буває такий різновид хвороби — короста охайних людей. У них є свербіж і лише кілька прищів на тілі. Тільки за нічним свербежем можна запідозрити коросту.

Людина заражається від іншої людини, коли є контакт тіло-тіло. Також через одяг, інфікований кліщем, або м’які іграшки.

Завжди раджу не одягати чужі речі на голе тіло. Навіть нові, які до вас хтось міряв.

Короста проявляється дрібними прищами або пухирцями, що дуже сверблять. Бувають на боках, на животі, на статевих органах. Якщо не лікувати, недуга може перейти на все тіло. Приєднується бактеріальна чи вірусна інфекція.

У дорослих, на відміну від дітей, ніколи не вражаються підошви, долоні й обличчя. У дітей значно тонша й чутливіша шкіра. Неускладнену коросту вдається вилікувати за тиждень, а ускладнену — в кілька разів довше. Маю пацієнтів, які лікуються по шість–вісім місяців. Кліщ настільки міцно засів.

Препарати призначає лікар. Це протискабіозні засоби, що вбивають кліща — сірчана мазь або бензил бензоат. Якщо до корости приєдналася інфекція, її лікують антивірусними препаратами чи антибіотиками.

90 градусів Цельсія. За такої температури слід прати одяг хворого на коросту. Потім попрасувати. Гаряча вода й пара вб’ють кліща.

Нагадаємо, в Україні почали фіксувати випадки масового захворювання на коросту. Хвороба швидше прогресує в дітей, бо вони не контролюють свербіж.

Також в дитячих дошкільних і загальноосвітніх установах почастішали випадки епідемій педікульозу. У Кіровоградській області різко збільшилася кількість випадків педикульозу – в даний час зафіксовано в півтора рази більше заражень, ніж за анало

Нагадаємо також, що влітку бойовиків НЗФ “ОРДО” охопила епідемія корости, з якої вони вели нерівну боротьбу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...