Підтверджено “індексом Біг-Мака”: курс долара має бути 8,9 гривні

Підтверджено “індексом Біг-Мака”: курс долара має бути 8,9 гривні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українську національну валюту назвали найбільш недооціненою валютою. До такого висновку дійшли експерти видання  The Economist, проаналізувавши купівельну спроможність гривні за “індексом Біг-Мака”.

Про це повідомляє The Economist, передає “Народна Правда“.

Loading...

The Economist винайшов жартівливий “індекс Біг-Мака” у 1986 році, він базується на теорії купівельної спроможності і застосовується для визначення показника вартості валюти.

Приміром, в США в січні 2018 року біг-мак коштував 5,28 долара, в той же час в Китаї його можна було купити лише за  3,17 долара. Тож за “індексом Біг-Мака” можна стверджувати, що китайський  юань недооцінений на 40%.

В той же час в Україні  біг-мак коштував 1,64 долара. Звідси можна зробити висновок, що українська гривня недооцінена до долара на 69%. Таким чином, за підрахунками The Economist, в Україні курс гривні мав би становити 8,9 гривні за доллар.

Підтверджено “індексом Біг-Мака”: курс долара має бути 8,9 гривні

Варто зазначити, що  лише у трьох країнах валюта вважається переоціненою. Економісти, використовуючи той самий “індекс Біг-Мака”, такими країнами називають  Швецію, Швейцарію та Норвегію.

Звичайно, “бургекономіка” не є точним показником валютного перекосу. Але “індекс Біг-Мака” як світовий стандарт є предметом не менше 20 академічних досліджень і включений в декілька підручників з економіки.

Нагадаємо, раніше в Нацбанку заявили, що ситуація з гривнею вийшла з-під контролю. За словами заступника голови Нацбанку Дмитра Сологуба, в кінці 2017 року рівень інфляції може виявитися вище поточного прогнозу банку, який становить 9,1%.

Раніше Національний банк України повідомив, що в кінці року можуть посилитися ризики, через які може почати рости інфляція.

Також раніше повідомлялося, що  у головному фінансовому відомстві України зробили заяву щодо прогнозованого курсу долара на 2018 рік. Мінфін України мав формувати Державний бюджет на 2018 рік у відповідності до курс гривні – 29,3 грн за долар США.

А тим часом гривня почала різко дешевшати – 22 січня євро і долар знову “пішли у ріст”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...