Стаж для пенсії: українцям оприлюднили нові правила

Стаж для пенсії: українцям оприлюднили нові правила
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Для того, щоб вийти на пенсію в 60 років громадяни України повинні мати не менше 25 років стажу. За умови наявності 15-25 років стажу пенсійні виплати будуть нараховуватися із 63 років, менше 15 років стажу – із 65 років.

Loading...

Як пише “Народна Правда” із посиланням на “04849.com.ua”, цікавим є те, що норми мінімального страхового стажу будуть підвищуватися щороку на 12 місяців до 2028 року. Таким чином для виходу на пенсію у 60 років буде потрібно 35 років стажу. Пенсійний фонд України вказує, що таку можливість матимуть лише 45% українців.

Кабінет Міністрів України створив механізм нарахування тимчасової державної соціальної фінансової допомоги для тих, хто не отримав права на пенсію, але має пенсійний вік та не працює. Дані правила будуть діяти у період із 1 січня 2018 року до 31 грудня 2020 року. Допомога виплачуватиметься структурними підрозділами із питань соціального захисту населення районних та міських адміністрацій. Розмір виплат буде залежати від майнового стану та середнього доходу українця за місяць.

Як раніше зазначала “Народна Правда”, нинішня українська пенсійна система стала жертвою несправедливості, котра тягнеться ще з радянських часів, коли люди з великими виробничими стажами, але маленькою зарплатою, отримували мізерні пенсії. Причому на одного дискримінованого таким чином чоловіка припадало до п’яти дискримінованих жінок. 

Нагадаємо, що на території фейкової “ДНР” фіксується все більше випадків шахрайства під час отримання української пенсії за допомогою посередників.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...