Українцям зробили важливе повідомлення щодо роботи у Польщі

Українцям зробили важливе повідомлення щодо роботи у Польщі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Для легального працевлаштування в Польщі, необхідною є польська робоча віза, яка видається на основі дозволу на роботу або біометричний паспорт. А з 1 січня 2018 року почали діяти нові правила працевлаштування іноземців в Польщі.

Згідно з ними, відтепер є два документи, які надають право легальної праці іноземцям у Польщі – це дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю, пише Народна Правда з посиланням на vsetutpl.

Loading...

Ці дозволи визначають термін, за якими ви можете легально працювати у Польщі:

дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців
дозвіл на сезонну роботу дає право на роботу в галузях, що вважаються сезонними і видається максимум на 9 місяців протягом календарного року

Якщо раніше іноземець міг легально працювати у Польщі 6 місяців на підставі зареєстрованої Повітовим урядом праці заяви роботодавця про намір працевлаштування іноземця, то тепер цей пункт скасовано і з 2018 року для того, аби мати можливість легально працювати, необхідно отримати дозвіл на роботу або дозвіл на сезонну роботу.

Однак, протягом 2018 року діятиме так званий перехідний період. Це означає, що іноземці до кінця 2018 року зможуть легально працювати як на підставі нових дозволів, так і на підставі заяв про намір надати роботу іноземцю, що були зареєстровані та видані раніше, тобто до кінця 2017 року.

У зв’язку зі змінами, тепер документи, що надають право легально працювати у Польщі юридично роздвоїлись на старі та нові. Тобто дозволи, видані до 31.12.2017 – будуть чинними до 31.12.2018 включно.

Українці, які подають в польських консульствах заяви на вироблення національної візи 05, тобто трудової, з метою роботи на основі заяви про намір надати роботу іноземцю, можуть використовувати заяви старого зразка до 31 жовтня 2018 року. З 1 листопада 2018 року робочі візи на основі старих заяв відкривати не будуть.

Усі, хто вже працював у Польщі, знають, що таке візові коридори. Візовий коридор – це певний термін дії візи, впродовж якого ви маєте право використати зазначену кількість днів перебування в іншій країні.

Польська робоча віза типу D 05 дає право працевлаштування в Польщі на 180 днів (6 місяців) впродовж року. Короткотермінова шенгенська віза типу С 05 дозволяє працювати в Польщі не довше, ніж 90 днів на півроку.

У будь-якому разі, по завершенні дії візи, іноземцю доведеться повернутися додому та перебувати в Україні певний час, доки не можна буде знову виробляти нову візу. Згідно з такими правилами, ті українці, що працювали в Польщі у 2017 році і в яких вже закінчився термін візи, повинні були б чекати певної дати у 2018 році для отримання нової.

Однак, у зв’язку з прийняттям нових правил, для іноземців, що працювали в Польщі протягом 2017 року, скасовуються візові коридори. Тобто особи, що працювали у Польщі у будь-який період протягом 2017 року на підставі заяви роботодавця про намір надати роботу іноземцю, можуть не чекати закінчення візового коридору і виробляти нові робочі візи, що будуть видаватися на підставі дозволу на роботу або дозволу на сезонну роботу, отриманого у 2018 році.

Нагадаємо, нові правила, як стверджують у Варшаві, спрямовані на боротьбу з торгівлею запрошеннями. В даний час деякі фірми штампують запрошення іноземцям на роботу, які продають в Україні по 800 доларів.

Як раніше повідомляла “Народна Правда”, все більше людей їдуть за кордон в пошуках роботи. І не завжди їх очікування райдужних перспектив виправдовуються. Часом люди залишаються без заробленого. 

Нагадаємо також, що трудова міграція для України вже проблема номер один. З отриманням безвіза ситуація погіршилася. Кваліфіковані кадри їдуть в країни Східної Європи, щоб стати вантажниками. При цьому українські підприємства шукають фахівців. Харківська, Дніпропетровська області. Вакансії є. Пропонують соцпакет, білу зарплату. А ось на заводі в Чехії або Польщі, вам ніхто не гарантує, що ви отримаєте обіцяне. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...