Щось пішло не так: в Україну повернулась родина, яка спокусилась на переселення в Росію

Щось пішло не так: в Україну повернулась родина, яка спокусилась на переселення в Росію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

До пункту пропуску “Новотроїцьке” у Волноваському районі Донецької області прибули громадянин України 1987 року та його дружина 1996 року народження, які мали, окрім українських документів, ще паспорти “підданства” Російської Федерації.

Про це пише Народна Правда з посиланням на повідомлення Держприкордонслужби.

Loading...

Прикордонникам родина пояснила, що коли розпочалася війна на Донбасі, вирішили скористатися російською програмою з переселення.

У РФ вони отримали дозвіл на тимчасове проживання, 20 тисяч рублів та “путівку” до Республіки Карелія, а ось офіційно чоловік працевлаштуватися так і не зміг.

Коли ж жінка завагітніла, міграційна служба настійно рекомендувала переселенцям отримати російські документи, інакше навіть під час народженні дитини лікарі відмовлять у медичній допомозі.

Оскільки заробити грошей у сім’ї можливості не було, втікачі вирішили повернутися на батьківщину, перетнувши знищений бойовиками та закритий пункт пропуску “Успенка”.

Нагадаємо, Краснодарська організація “Центр розвитку регіону” виграла грант “Репатріація біженців в Донбас”. Проект, який буде реалізовуватися на території РФ, а також Донецької та Луганської областей, передбачає сприяння поверненню біженців на батьківщину, в тому числі і консультаційну допомогу з працевлаштування.

Нагадаємо також, що у липні минулого року, в одному з пунктів пропуску на кордоні з Російською Федерацією, сім’я росіян звернулася до українських прикордонників з проханням надати їм статус біженців.

У свою чергу Директор департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби України Наталія Науменко повідомляла, що за останній час все більше росіян стали звертатися в Україну з проханням про надання статусу біженця та політичного притулку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...