Названо “золоті” правила для здоров’я серця і довголіття

Названо “золоті” правила для здоров’я серця і довголіття
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

В середньому, громадяни України живуть на десять років менше, ніж мешканці Західної Європи та помирають у 67% випадків через серцево-судинні захворювання. Загалом, кожен третій дорослий українець вже має підвищений кров’яний тиск, а кожний п’ятий страждає на гіпертонію.

За словами заступника генерального директора Центру громадського здоров’я з нагляду за неінфекційними хворобами Владислава Збанацького, найчастіше причинами цих захворювань стають наші звички, пише Народна Правда з посиланням на УП.

Loading...

Утім, якщо прислухатися до досить простих порад медиків, то ризик виникнення серцево-судинних захворювань можна знизити.

Куріння є однією з найголовніших причин серцево-судинних захворювань. Вже через рік відмови від цигарок ризики серцевих нападів знижуються у два рази.

Фізична активність – допоможе знизити ризики захворювань серця. Потрібно займатися активними вправами, які примусять серце битися швидше, по пів години п’ять разів на тиждень.

Необхідно харчуватися здоровою, не жирною їжею, вживаючи щодня овочі, фрукти та клітковину. А ось обсяги цукру та насичених жирів у стравах варто скоротити до мінімуму. Вживання солі також необхідно зменшити. Дієтологи рекомендують на день не більше 5 г. солі.

Риба є джерелом омега-3 жирних кислот, які захищають від проблем з серцем, тому її потрібно вживати двічі на тиждень.

Також не слід забувати, що оскільки алкоголь досить калорійний, його вживання понад міру збільшує ризики серцево-судинних захворювань та може додати зайвої ваги.

Нагадаємо, постійне вживання продуктів, багатих калієм, серед яких банани, риба, м’ясо птиці та молочні продукти, може зменшити ризик розвитку інсульту на 21 відсоток, а також знизити ризик серцевих захворювань.

Нагадаємо, американські кардіологи з Лос-Анджелеса дійшли висновку, що ризик раптової зупинки серця значно зростає, якщо в організмі недостатньо кальцію. У людей з найнижчими показниками кальцію в крові ймовірність раптової зупинки міокарда значно вища, аніж у інших.

Нагадаємо, фібриляція передсердь – одне з найпоширеніших порушень ритму серця – має різні фактори ризику, серед яких на сьогодні не останню роль відводять цукровому діабету.

Джерело: Народна Правда
загрузка...