Українці, які покинули Крим, розповіли про жахіття окупантів на півострові

Українці, які покинули Крим, розповіли про жахіття окупантів на півострові
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Російські спецслужби у окупованому Криму намагаються вербувати проукраїнські налаштовану молодь. Дмитро Романьков і його мама Світлана були змушені тікати з півострова після того, як фсбешники взялись вербувати Дмитра своїми фірмовими методами: побиттям, залякуванням і шантажем.

По приїзду в Україну хлопець одразу пішов до СБУ, а незабаром на материк переїхала його мама, розповідає “Народна Правда” із посиланням uainfo.

Журналісти запитали, якою була реакція матері, коли вона дізналася, що її сином займаються російські спецслужби.

“Реакція страху, шаленого страху за життя свого сина, тому що я розуміла всю небезпеку ситуації. Настільки всі залякані. Я переймалася, що його свободі є загроза. Я переймалася, щоб його просто не посадили до в’язниці за те, що він просто любить Україну, за герб, за татуювання, за його переконання”, – відповіла жінка.

Мати та син у анексованому Криму їздили на українських номерах, не змінювали українські документи. Це був свого роду пасивний супротив агресії.

“Я розуміла, що добром це не закінчиться. З кожним днем там все більше відчувалося моральне пригнічення. І якщо спочатку люди ще якось відчували себе більш менш волелюбними і могли висловлювати свою точку зору, то зараз люди дуже налякані. Бояться висловлюватися. І я зараз просто боюся їхати туди, де я народилася і де я живу. Я переймаюся за сина, тому що боюсь, щоб ці люди не приїхали сюди і не викрали його, не забрали знову туди”, – додала Світлана.

Нагадаємо, на 73-му пленарному засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй  70 країн світу підтримали резолюцію, в якій йдеться про права людини у тимчасово окупованій АРК.

Також раніше міністр юстиції Павло Петренко заявив, що служителі Феміди в Європейському суді з прав людини офіційно почали розглядати позов України проти Російської Федерації щодо порушення прав людини в анексованому Кримському півострові.

Додамо, що  в ООН зробили різку заяву з приводу порушень в діях окупаційної влади Криму. Агентство ООН з прав людини зафіксувало тортури, незаконні арешти та інші протиправні дії російської “влади” Криму.

Джерело: Народна Правда