Багаторічне паління цигарок провокує смертельні хвороби: що потрібно знати і як вберегтись

Багаторічне паління цигарок провокує смертельні хвороби: що потрібно знати і як вберегтись
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Організм людини, яка регулярно курить, старіє відносно швидко, наслідки тривалого паління видно неозброєним оком.

Шкіра курця набагато швидше покриється зморшками, вона не буде такою свіжою, як у людини яка не палить. Якщо з’являться якісь рани, вони не загояться швидко. У деяких людей можуть посилитися захворювання шкіри, такі як акне або псоріаз, передає “Народна Правда”.

Loading...

Люди, які довгий час курять сигарети, повинні бути в курсі того, що ризики виникнення у них злоякісних пухлин дихальних шляхів, кишкового тракту або органів, наприклад, нирок, дуже великі. Тривале куріння також сприяє значно більшому ризику розвитку багатьох інших серйозних захворювань і патології.

Серед всіх грізних захворювань – хронічна обструктивна хвороба легень. Піддаються їй як курці, так і люди, які пасивно вдихають тютюновий дим. Ця проблема стосується в основному чоловіків після 50-го року життя. Це захворювання проявляється змінами в структурі легких. Пошкодженою стає легенева м’якота – руйнування піддаються легеневі пухирці, а також відбувається розпад еластичних волокон в сполучної тканини. Зміни відбуваються також і в бронхах, де відбувається зниження кількості клітин і гіпертрофія м’язів, одночасно збільшується число клітин, що відповідають за вироблення слизу. Все це призводить до хронічного бронхіту і емфіземи легенів.

Організм курця набагато більш сприйнятливий до різного роду інфекцій, значно важче відновлюється. Після багатьох років зміни можна помітити навіть у ДНК.

Навіть через багато років після розставання зі шкідливою звичкою, можна відчувати негативні наслідки від куріння сигарет. Все залежить, звичайно, від тривалості і схильності кожного організму. Необхідно багато часу і особливу увагу приділити дієті і способу життя, щоб організм очистився від нікотину. Однак найбільші зміни можна відчути вже у порівняно короткий час після розставання зі шкідливою звичкою. То ж варто, як можна швидше вжити відповідних заходів і розлучитися з цією шкідливою звичкою.

Нагадаємо, знайдено спосіб покінчити з курінням назавжди. У Канаді для курців придумали спеціальну програму Run to Quit, завдяки якій 91% учасників експерименту стали палити набагато менше.

Також американські вчені дійшли висновку, що негативно впливати на організм людини куріння починає буквально з перших секунд. Від першої сигарети в організмі виникають безповоротні генетичні наслідки, які можуть привести до раку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...