Зізнання у “фашизмі” з українця вибивали у РФ моторошними катуваннями

Зізнання у “фашизмі” з українця вибивали у РФ моторошними катуваннями
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Три роки у СІЗО Новосибірська утримується засуджений за крадіжку українець, з якого тортурами намагалися вибити зізнання у співпраці з “Правим сектором”.

34-річний Дмитро Попов значну частину свого життя провів за гратами – у тюрмах і таборах України. Його звинувачували у крадіжках і розбійних нападах. У 2014 році Попова разом зі спільниками затримали в Сибіру за пограбування банкоматів “Ощадбанку” та інші подібні злочини, передає “Народна Правда” з посиланням на “Радіо Свобода”.

На тлі подій в Україні і російської пропаганди сибірські чекісти вирішили, що арешт одеського грабіжника – хороший привід для розкрутки політичної справи.

“Дмитро Попов абсолютно байдужий до політики, але це не заважає співробітникам ФСБ розробити версію про те, що він нібито планував передати вкрадені в Ощадбанку гроші на потреби “Правого сектора”. Залишається тільки вибити визнання. Дмитра Попова б’ють і катують, змушуючи зізнатися, що він “фашист”, – наголошується у матеріалі.

Українцю одягали на голову поліетиленовий пакет та душили, підключали до геніталій струм, підвішували на лом, били ногами у живіт. Але Попов так нічого не підписав, і політична частина його справи розвалилася. У залі суду Попов розповів про тортури і побиття, але свідчення були проігноровані. Суд засудив його до 9 років ув’язнення.

У квітні 2017 року під час конвоювання з залу суду українцю вдалося втекти. Два тижні він переховувався і намагався пробратися до України, однак його знову зловили. За втечу до його дев’ятирічному терміну додали ще півтора року.

“Я думав, що свавілля в Україні, але насправді справжнє гестапо у Росії. Тут мені говорили: “Ми тебе вб’ємо. Ти ніхто, а ми – машина, на нашому боці закон”, – заявив сам Попов.

Єдине бажання Дмитра Попова – повернутися на батьківщину, де у нього залишилися неповнолітні діти, та відбувати покарання в Україні. 22 січня у центрі Одеси був проведений пікет на підтримку ув’язненого.

Нагадаємо, боєць “Азову” Євген Чуднєцов, якого звільнили з полону бойовиків в рамках обміну, зробив чітку заяву про своє майбутнє. Чуднєцов зазначив, що він як “азовець” ні в чому не кається, і хоче запевнити – “Буду воювати, поки сепарів не покладемо”.

Нагадаємо також, Євгена Чуднєцова “засудили” до 30 років колонії суворого режиму за участь у боях. Його звільнили 27 грудня 2017 року під час обміну полоненими. Євген говорить, що вижив завдяки татуюванням.

Джерело: Народна Правда