Сила в правді

Навігація

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

в Новини/Правда про чиновників

Розкішні будинки, просторі дорогі квартири, люксові авто та вражаючі суми на рахунках у банках. Таким арсеналом статків нині можуть похвалитися не самі лише бізнесмени, а й державні службовці. Наприклад, судді. Мало кого може здивувати спосіб життя, який ведуть слуги Феміди в нинішніх українських реаліях. За доброю традицією вони не завжди володіють усіма благами особисто: здебільшого держслужбовцям щастить мати заможних родичів.

Ми вирішили проаналізувати електронні декларації суддів Дніпра і обрати трійцю найзаможніших. Завдання виявилося не з легких, адже чи не кожен другий суддя або його рідні –  якщо не мільйонери у грошовому еквіваленті, то володарі купи елітної нерухомості. Однак звідки такі блага – не зрозуміло, адже доходи родичів часто не перевищують офіційну суддівську зарплатню. А інколи навіть бувають значно меншими.

Отже. У Дніпрі майже півтора десятка судів, на сторожі закону стоїть майже 300 суддів. Якщо вірити електронним деклараціям, середня зарплатня судді в місті становить приблизно 20-30 тисяч гривень на місяць. Сума ніби-то не маленька, втім вартість та кількість задекларованого майна інколи значно перевищує офіційний дохід, вказаний в деклараціях. Суми на банківських рахунках та кількість нерухомості у дніпровських суддів та їхніх родин справді вражає. Так, наприклад, виділяється суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Анатолій Коршун.

Анатолій Олександрович все життя присвятив кар’єрі судді. У 1990-му став народним суддею Жовтневого районного народного суду тодішнього Дніпропетровська і з тих пір рід діяльності чоловіка не змінювався. Анатолій Коршун володіє квартирою на 50 квадратів у Дніпрі, житловим будинком площею  64.5 кв.м. та земельною ділянкою, що знаходяться у Знаменівці Дніпропетровської області. На банківських рахунках судді – майже 153 тисячі гривень, жодного авто чоловік  офіційно у своїй власності не має.

А от у дружини судді арсенал нерухомості значно серйозніший. Так, Марія Коршун має 4 просторі квартири площею від 65 до 122 кв.м., 3 садові будинки в Обухівці та Орлівщині, що під Дніпром, 5 земельних ділянок, 4 паркомісця, 3 гаражі та один офіс. Дві найбільші квартири на 120 квадратів знаходяться в самому серці Дніпра в елітному житловому комплексі “Амфітеатр”. Будівлі розташовані неподалік від набережної, звідки відкриваються чудові краєвиди.

Фото з сайту www.056.ua

Нині квартири у цьому житловому комплексі коштують декілька мільйонів гривень.

Ще одна квартира на 65 кв.м. розташована у відомому в Дніпрі ЖК “Західна Башта”, що якраз поруч з “Амфітеатром”. Окрім того. Марія Коршун володіє об’єктом незавершеного будівництва – житловим будинком площею у 800 кв.м. в Обухівці, що неподалік Дніпра. Важко уявити, що можна зробити з такою кількістю квадратних метрів. В автопарку родини дві люксові автівки — Mazda 6 та Porshe Cayenne. Авто були придбані з різницею в один місяць у 2008-му і можна припустити, що їх подружжя купляло прямо з салону, адже рік випуску авто збігається з роком покупки. Звісно ж, офіційно ними володіє Марія Коршун. А от незадекларованих авто, за даними реєстру МВС, у родини немає.

Дивлячись на такі статки родини Анатолія Коршуна, можна подумати, що чоловіку пощастило з дружиною, вона — успішний юрист, володіє адвокатським бюро “Лев”. Плюс — вочевидь, жінка займається фармацевтичним бізнесом, що видно з електронної декларації. Тому походження купи дорогого майна можна пояснити. Втім, поглянувши ще раз в декларації судді, питання все одно виникають. Наприклад, за 2016-й Марія Коршун заробила значно менше свого чоловіка: Анатолій Олександрович отримав 381 тисячу гривень, а дохід його дружини сягнув усього 106 тис.грн, що дорівнює майже 9 тисячам на місяць. Втім в якості заощаджень Марія Коршун має декілька мільйонів, а саме 82 тис.дол. готівкою (за нинішнім курсом це 2 млн. 300 тис.грн.) і 56 тис.грн. на банківських рахунках. Можливо, вона змогла зібрати таку суму за попередні роки? Однак у це теж важко повірити, адже у 2015-му жінка заробила усього лише 18 тисяч гривень. У 2013-му сума доходів Марії Коршун була ще меншою — майже 15 тисяч. А за 2014-й вона заробила 32 тисячі гривень. Зарплатня ж судді Анатолія Коршуна протягом вказаних років не перевищувала 300 тис.грн. на рік.

Ще один суддя, цього разу представник Дніпропетровського окружного адміністративного суду, – Денис Власенко.

Такою кількістю нерухомості, як попередній герой, Денис Олександрович і його родина не володіють. В декларації судді фігурує лише 1 квартира на 120 квадратів, вартістю 836 тисяч гривень на момент купівлі, одне паркувальне місце та магазин у Кам’янському, що належить дружині судді — Владі Власенко. Живе подружжя ось у цій багатоповерхівці.

До речі, куплена квартира була самим суддею у 2012. А за весь 2014, наприклад, чоловік заробив лише 161 тисячу гривень. Ймовірно, раніше справи у Дениса Олександровича йшли краще. Втім якщо з житловою площею у сім’ї судді все більш-менш зрозуміло, то інший задекларований об’єкт нерухомості викликає чимало питань. В електронній декларації Дениса Власенка вказано, що його дружина володіє магазином, права на нього вона набула у 2009-му році.

Однак у державному реєстрі речових прав жодних даних про володіння Власенко Владою Сергіївною приміщенням магазину на 186 квадратів немає. Можливо, саме тому суддя не декларує будь-який дохід дружини: у 2016-му, якщо вірити електронній декларації, Влада Сергіївна не заробила ані копійки. Однак жінка має непогані заощадження: готівкою 5 млн. 200 тис.грн і 190 тис.дол. (за нинішнім курсом — 5.5 млн.грн.).

У 2012-му Денис Власенко набув право користування автомобілем Range Rover, який належить Власенко Галині Валентинівна. Ймовірно, жінка може бути родичкою чоловіка, яка надала йому право “безоплатного строкового використання за поперднім усним погодженням з власником”. Ми не можемо стверджувати, що їх пов’язують родинні зв’язки. Втім якщо це таки правда, то дивно виглядає той факт, що у 2014-му жодної згадки про дорогу автівку вартістю трохи більше 1 млн.грн. в декларації Дениса Власенка не було. Згідно з даними реєстру МВС, незадекларованими авто суддя і його дружина не володіють.

А от наша наступна героїня хоч і не задекларувала ані копійки грошей готівкою чи на банківських рахунках, втім може похизуватися неабиякою кількістю житлової нерухомості, її зовнішнім виглядом та обсягами. Суддя господарського суду Дніпропетровської області – Наталія Петренко. Слова тут зайві: 4 квартири, 3 будинки, 5 гаражів та 5 земельних ділянок. Частина цього майна знаходиться в окупованому Криму, одна з найбільших квартир  – на 155 квадратів – в самому центрі Дніпра, поблизу набережної, ось у цьому будинку по вулиці Миронова.

Втім у порівнянні з будинками Наталії Едуардівни ця квартира – просто дрібниці. В електронній декларації судді вказано, що 3 будинки на 457, 384 та 287 квадратів знаходяться у мальовничих місцях – Орлівщині (заповідна зона на Дніпропетровщині), Слобожанському та Бердянську. Вся нерухомість жінки вимірюється мільйонами. Сама лише автівка судді обійшлася їй у майже 300 тисяч гривень ще у 2008-му.

І це в той час, як за 2016-й, наприклад, Наталія Петренко заробила лише 286 тисяч гривень. Нещодавно активісти Автомайдану зняли відео з будинками пані Петренко. Єдине, що варто додати, – заможного чоловіка, який міг би заробити на таку кількість елітної нерухомості, у судді немає. Вірніше, чоловік є. Втім Ігор Васильович Петренко так само працює у господарському судді Дніпропетровської області і заробляє трохи менше дружини – 273 тисячі задекларованого доходу за 2016-й.

Вивчаючи електронні декларації дніпровських суддів, можна подумати, що живуть вони не на саму лише зарплатню. Особливо, якщо члени їхніх родин теж не можуть похвалитися великими заробітками. Вірити у те, що слуги Феміди дозволяють собі зловживати службовим становищем, не хочеться. Однак нерідко інших варіантів просто не знаходиться.

Юлія Брик

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Завантаження...
Завантаження...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: