Сила в правді

Навігація
Головна Новини Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини
в Новини/Правда про чиновників

Розкішні будинки, просторі дорогі квартири, люксові авто та вражаючі суми на рахунках у банках. Таким арсеналом статків нині можуть похвалитися не самі лише бізнесмени, а й державні службовці. Наприклад, судді. Мало кого може здивувати спосіб життя, який ведуть слуги Феміди в нинішніх українських реаліях. За доброю традицією вони не завжди володіють усіма благами особисто: здебільшого держслужбовцям щастить мати заможних родичів.

Ми вирішили проаналізувати електронні декларації суддів Дніпра і обрати трійцю найзаможніших. Завдання виявилося не з легких, адже чи не кожен другий суддя або його рідні –  якщо не мільйонери у грошовому еквіваленті, то володарі купи елітної нерухомості. Однак звідки такі блага – не зрозуміло, адже доходи родичів часто не перевищують офіційну суддівську зарплатню. А інколи навіть бувають значно меншими.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Отже. У Дніпрі майже півтора десятка судів, на сторожі закону стоїть майже 300 суддів. Якщо вірити електронним деклараціям, середня зарплатня судді в місті становить приблизно 20-30 тисяч гривень на місяць. Сума ніби-то не маленька, втім вартість та кількість задекларованого майна інколи значно перевищує офіційний дохід, вказаний в деклараціях. Суми на банківських рахунках та кількість нерухомості у дніпровських суддів та їхніх родин справді вражає. Так, наприклад, виділяється суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Анатолій Коршун.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Анатолій Олександрович все життя присвятив кар’єрі судді. У 1990-му став народним суддею Жовтневого районного народного суду тодішнього Дніпропетровська і з тих пір рід діяльності чоловіка не змінювався. Анатолій Коршун володіє квартирою на 50 квадратів у Дніпрі, житловим будинком площею  64.5 кв.м. та земельною ділянкою, що знаходяться у Знаменівці Дніпропетровської області. На банківських рахунках судді – майже 153 тисячі гривень, жодного авто чоловік  офіційно у своїй власності не має.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

А от у дружини судді арсенал нерухомості значно серйозніший. Так, Марія Коршун має 4 просторі квартири площею від 65 до 122 кв.м., 3 садові будинки в Обухівці та Орлівщині, що під Дніпром, 5 земельних ділянок, 4 паркомісця, 3 гаражі та один офіс. Дві найбільші квартири на 120 квадратів знаходяться в самому серці Дніпра в елітному житловому комплексі “Амфітеатр”. Будівлі розташовані неподалік від набережної, звідки відкриваються чудові краєвиди.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини
Фото з сайту www.056.ua

Нині квартири у цьому житловому комплексі коштують декілька мільйонів гривень.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Ще одна квартира на 65 кв.м. розташована у відомому в Дніпрі ЖК “Західна Башта”, що якраз поруч з “Амфітеатром”. Окрім того. Марія Коршун володіє об’єктом незавершеного будівництва – житловим будинком площею у 800 кв.м. в Обухівці, що неподалік Дніпра. Важко уявити, що можна зробити з такою кількістю квадратних метрів. В автопарку родини дві люксові автівки — Mazda 6 та Porshe Cayenne. Авто були придбані з різницею в один місяць у 2008-му і можна припустити, що їх подружжя купляло прямо з салону, адже рік випуску авто збігається з роком покупки. Звісно ж, офіційно ними володіє Марія Коршун. А от незадекларованих авто, за даними реєстру МВС, у родини немає.

Дивлячись на такі статки родини Анатолія Коршуна, можна подумати, що чоловіку пощастило з дружиною, вона — успішний юрист, володіє адвокатським бюро “Лев”. Плюс — вочевидь, жінка займається фармацевтичним бізнесом, що видно з електронної декларації. Тому походження купи дорогого майна можна пояснити. Втім, поглянувши ще раз в декларації судді, питання все одно виникають. Наприклад, за 2016-й Марія Коршун заробила значно менше свого чоловіка: Анатолій Олександрович отримав 381 тисячу гривень, а дохід його дружини сягнув усього 106 тис.грн, що дорівнює майже 9 тисячам на місяць. Втім в якості заощаджень Марія Коршун має декілька мільйонів, а саме 82 тис.дол. готівкою (за нинішнім курсом це 2 млн. 300 тис.грн.) і 56 тис.грн. на банківських рахунках. Можливо, вона змогла зібрати таку суму за попередні роки? Однак у це теж важко повірити, адже у 2015-му жінка заробила усього лише 18 тисяч гривень. У 2013-му сума доходів Марії Коршун була ще меншою — майже 15 тисяч. А за 2014-й вона заробила 32 тисячі гривень. Зарплатня ж судді Анатолія Коршуна протягом вказаних років не перевищувала 300 тис.грн. на рік.

Ще один суддя, цього разу представник Дніпропетровського окружного адміністративного суду, – Денис Власенко.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Такою кількістю нерухомості, як попередній герой, Денис Олександрович і його родина не володіють. В декларації судді фігурує лише 1 квартира на 120 квадратів, вартістю 836 тисяч гривень на момент купівлі, одне паркувальне місце та магазин у Кам’янському, що належить дружині судді — Владі Власенко. Живе подружжя ось у цій багатоповерхівці.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

До речі, куплена квартира була самим суддею у 2012. А за весь 2014, наприклад, чоловік заробив лише 161 тисячу гривень. Ймовірно, раніше справи у Дениса Олександровича йшли краще. Втім якщо з житловою площею у сім’ї судді все більш-менш зрозуміло, то інший задекларований об’єкт нерухомості викликає чимало питань. В електронній декларації Дениса Власенка вказано, що його дружина володіє магазином, права на нього вона набула у 2009-му році.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Однак у державному реєстрі речових прав жодних даних про володіння Власенко Владою Сергіївною приміщенням магазину на 186 квадратів немає. Можливо, саме тому суддя не декларує будь-який дохід дружини: у 2016-му, якщо вірити електронній декларації, Влада Сергіївна не заробила ані копійки. Однак жінка має непогані заощадження: готівкою 5 млн. 200 тис.грн і 190 тис.дол. (за нинішнім курсом — 5.5 млн.грн.).

У 2012-му Денис Власенко набув право користування автомобілем Range Rover, який належить Власенко Галині Валентинівна. Ймовірно, жінка може бути родичкою чоловіка, яка надала йому право “безоплатного строкового використання за поперднім усним погодженням з власником”. Ми не можемо стверджувати, що їх пов’язують родинні зв’язки. Втім якщо це таки правда, то дивно виглядає той факт, що у 2014-му жодної згадки про дорогу автівку вартістю трохи більше 1 млн.грн. в декларації Дениса Власенка не було. Згідно з даними реєстру МВС, незадекларованими авто суддя і його дружина не володіють.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

А от наша наступна героїня хоч і не задекларувала ані копійки грошей готівкою чи на банківських рахунках, втім може похизуватися неабиякою кількістю житлової нерухомості, її зовнішнім виглядом та обсягами. Суддя господарського суду Дніпропетровської області – Наталія Петренко. Слова тут зайві: 4 квартири, 3 будинки, 5 гаражів та 5 земельних ділянок. Частина цього майна знаходиться в окупованому Криму, одна з найбільших квартир  – на 155 квадратів – в самому центрі Дніпра, поблизу набережної, ось у цьому будинку по вулиці Миронова.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Втім у порівнянні з будинками Наталії Едуардівни ця квартира – просто дрібниці. В електронній декларації судді вказано, що 3 будинки на 457, 384 та 287 квадратів знаходяться у мальовничих місцях – Орлівщині (заповідна зона на Дніпропетровщині), Слобожанському та Бердянську. Вся нерухомість жінки вимірюється мільйонами. Сама лише автівка судді обійшлася їй у майже 300 тисяч гривень ще у 2008-му.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

І це в той час, як за 2016-й, наприклад, Наталія Петренко заробила лише 286 тисяч гривень. Нещодавно активісти Автомайдану зняли відео з будинками пані Петренко. Єдине, що варто додати, – заможного чоловіка, який міг би заробити на таку кількість елітної нерухомості, у судді немає. Вірніше, чоловік є. Втім Ігор Васильович Петренко так само працює у господарському судді Дніпропетровської області і заробляє трохи менше дружини – 273 тисячі задекларованого доходу за 2016-й.

Шалене везіння? Як живуть дніпровські судді та їхні родини

Вивчаючи електронні декларації дніпровських суддів, можна подумати, що живуть вони не на саму лише зарплатню. Особливо, якщо члени їхніх родин теж не можуть похвалитися великими заробітками. Вірити у те, що слуги Феміди дозволяють собі зловживати службовим становищем, не хочеться. Однак нерідко інших варіантів просто не знаходиться.

Юлія Брик

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: