Вартість газу і світла, єдине вікно і контроль якості автогазу: які зміни очікують на українців у лютому

Вартість газу і світла, єдине вікно і контроль якості автогазу: які зміни очікують на українців у лютому
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На українців у лютому чекають нові ціни на газопостачання та електроенергію, поширення українських товарів на світових ринках, перепідготовка вчителів початкової школи та передання земель у власність об’єднаних територіальних громад.

Loading...

Про це пише “Народна Правда” із посиланням на “NewsOne”.

Вартість газу для промисловості з 1 лютого 2018 року буде знижена на 5,5-5,9%. Тарифи для обленерго на постачання та розподіл електроенергії можуть збільшитися. До цього списку ввійшло 33 підприємства. Для українського населення ріст ціни не перевищуватиме 1%.

Із нового місяця планують збільшити експорт української продукції на світові ринки. Спеціальна Конвенція, яка дає право постачання товарів у 42 країни світу, вступить в силу з 1 лютого. Якість газу, що продається на автомобільних заправках, буде ретельно перевірятися. Автогаз буде оцінюватися відповідно до Державного стандарту України (ДСТУ) відповідно до європейських стандартів.

Також на початку року онлайн-платформа “EdEra” запустила навчання на обов’язковому “Онлайн-курсі для вчителів початкової школи”, які будуть навчати перший клас із вересня 2018 року. Згадувалося і про те, що 60% українських шкіл знаходиться у сільській місцевості, тому зараз поставили завдання ефективно обладнати робочі місця для вчителів, які навчатимуть дітей.

На українській митниці із лютого 2018 року розпочнуть запровадження нової системи “єдиного вікна”. Вона полягає у здійсненні операцій щодо переміщення імпортних та експортних товарів у всіх митних режимах. Планується скоротити список документів, які скануються працівниками митниці. Варто відзначити, що з 1 лютого 2018 року Володимир Гройсман дав наказ розпочати процес передання земельних ділянок, яка знаходиться за межами населених пунктів, у власність об’єднаних територіальних громад, які в подальшому розпоряджатимуться ними на свій розсуд.

Як раніше писала “Народна Правда”, бюджет на 2018 рік фахівці називають торгуванням та домовленостями, оскільки він містить численні правки, пролобійовані політиками та іншими впливовими гравцями у своїх інтересах. Однак, життя пересічних громадян країни навряд поліпшиться. 

Нагадаємо, що на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі Петро Порошенко зустрічався з директором Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, яка у досить жорсткій та ультимативній формі поставила “гаранту” приблизно два десятки вимог й встановила конкретні терміни їх виконання. 

Джерело: Народна Правда