Як нові санкції США вплинуть на Росію: експерт пояснив

Як нові санкції США вплинуть на Росію: експерт пояснив
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Вашингтон не може гарантувати, що всі іноземні компанії припинять співпрацю із Кремлем. Але американські чиновники можуть організувати несприятливі умови для ведення бізнесу.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на “Газета по-українськи”.

Політолог Андрій Вігірінський вважає, що США може лише настійливо рекомендувати банкам та іншим фінансовим установам не співпрацювати із російськими чиновниками та олігархами із “кремлівської доповіді”, однак цілком заборонити такі дії неможливо. При цьому санкції проти Росії у майбутньому можуть стати джерелом державних змін. Це може реалізуватися через десятиліття, коли країна стане біднішою та розпочнуться народні протести.

“В Росії потужний оборонний комплекс, що працює не лише на внутрішні потреби, але й на експорт. Коли компанія укладає угоду про поставку будь-якої продукції оборонного призначення чи військової техніки, укладає угоду з іноземною країною, в подальшому відносно цієї російської компанії вводяться економічні санкції… Ця компанія втрачає дохід, прибуток…”, – пояснює Вігірінський.

Потрібно, щоб Рада національної безпеки України узгодила аналогічні санкції проти російських бізнесменів, які тримають бізнес в Україні. Однак, виникають певні труднощі пов’язані із втратою робочих місць та перевіркою поліцією причетності цих осіб до злочинної діяльності Путіна. На думку експерта, було б справедливим кроком запровадити навіть санкції проти українських бізнесменів, які співпрацюють із Москвою. Але важливо, щоб це рішення прийняла українська влада, а не лише іноземці.

Як раніше писала “Народна Правда”, у США повідомили, що санкційний список осіб, що перебувають у найближчому оточенні президента РФ, не є остаточним. Таким чином Вашингтон намагається дати зрозуміти Кремлю, що американці знають про співучасників злочинів Володимира Путіна та переслідуватимуть їх. 

Нагадаємо, що на сайті Атлантичної ради з’явилася несподівана доповідь відомого шведського фахівця з економіки Східної Європи Андерса Ослунда, де йдеться про те, що персоналій довгоочікуваного американського “санкційного списку” в останній момент замінили. 

Джерело: Народна Правда