Сонливість впродовж дня вказує на небезпечну хворобу

Сонливість впродовж дня вказує на небезпечну хворобу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Нове дослідження вчених з Вашингтонського університету попереджає, що денна сонливість може бути ознакою хвороби Альцгеймера на ранніх стадіях розвитку.

Про це повідомляє Нealthvesti, передає “Народна Правда“.

Loading...

Згідно з отриманими даними, люди, які дрімали вдень ​​або відключалися в неналежний час, навіть якщо вони отримували достатню кількість нічного сну, з більшою ймовірністю мали ознаки нейродегенеративного захворювання. Хворобу Альцгеймера, яка є шостою за значимістю причиною смерті серед дорослих людей, важко виявити на ранніх стадіях, оскільки  її симптоми проявляються не відразу.

Нове дослідження вчених пов’язує порушення сну з когнітивними розладами і може допомогти лікарям ідентифікувати людей, які ризикують постраждати від хвороби Альцгеймера в найближчі роки.

В ході випробувань експерти вивчили 190 людей із середнім віком 66 років. Цикли сну учасників відстежувалися протягом 1-2 тижнів за допомогою спеціальних переносних пристроїв. Також учасники пройшли сканування мозку для пошуку пов’язаних з хворобою Альцгеймера амілоїдних бляшок.

Вчені виявили, що у людей з доклінічною хворобою Альцгеймера спостерігалася більш виражена фрагментація сну. Іншими словами, у людей, які мали короткі періоди відпочинку протягом дня і ночі, з більшою ймовірністю діагностували накопичення амілоїдних бляшок в мозку, що є ознакою хвороби Альцгеймера.

Нагадаємо, для більшості людей ранній підйом – справжнісіньке покарання. Навіть дотримання правила “7-8 годин для повноцінного сну” не працює взимку і люди прокидаються в напрузі, відчуваючи страшенну сонливість.

Додамо, що фізіолог з Австралії Рік Хей розповів, які продукти допоможуть впоратися з безсонням. Всі вони натуральні і не викликають побічних ефектів. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...