В Україні подорожчають бензин, цигарки і алкоголь: названо нову вартість

В Україні подорожчають бензин, цигарки і алкоголь: названо нову вартість
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Нацбанк України випустив інфляційний звіт, у якому йдеться про плани щодо підняття зборів з акцизної продукції, що спричинить подорожчання палива, а також цигарок та алкоголю.

Про це пише Народна Правда з посиланням на 24.

Loading...

За даними регулятора, паливо у поточному році зросте на 10,8 відсотків, й зростатиме кожного року на 5,0-5,5. Ці прогнози ґрунтуються на коливанні світових цін на нафту.

Алкогольні вироби підіймуться у ціні на 11 відсотків. Найбільший стрибок цін очікує тютюнову продукцію, яка має подорожчати аж на 18 відсотків. Таке припущення зробили в НБУ, спираючись на зобов’язання України гармонізувати ставки акцизів на цигарки до рівня країн Євросоюзу.

У майбутньому ціни “тютюнові” та “спиртові” вироби дорожчатимуть ще на 9-13% щороку, зазначають у Національному Банку.

Нагадаємо, 14 листопадаминулого року Верховна Рада 260 голосами прийняла в першому читанні законопроект №6776-д, яким передбачається підвищення вартості акцизу на тютюнові вироби в країні.

Також нагадаємо, що подорожчання сигарет в Україні триватиме. Не виключено, що вже через кілька років ціна курива стане захмарною для багатьох категорій споживачів тютюнових виробів.

А вже з 1 січня подорожчала й горілка – держпідприємство “Укрспирт” вирішило зрівняти у правах виробників масового алкоголю і скасувати знижки на покупку спирту для трьох найбільших компаній, котрі утримують до 80% вітчизняного ринку міцного алкоголю, що знову підняло ціну горілки.

Також ми писали про те, що вартість пального для українців знову підвищується. Роздрібні ціни на дизельне пальне та бензин стрімко збільшуються.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...