Чому діалог між Польщею і Україною зведеться до нуля: В’ятрович пояснив

Чому діалог між Польщею і Україною зведеться до нуля: В’ятрович пояснив
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Польський закон фактично встановлює політичний диктат над історією.

Про це висловився у коментарі для “Народної Правди” голова Інституту національної пам’яті України Володимир В’ятрович.

“Це катастрофічно звужує можливість для діалогу між Україною і Польщею про історичні події, діалогу який є вкрай важливий. Це призведе до погіршення стосунків між країнами, крім того, може зіграти на руку праворадикальним рухам у Польщі, які можуть знову почати якісь дії проти українців”, – вважає голова Інституту нацпам’яті.

На його думку, Україна не має відповідати симетрично – “Це –  дурість. А симетричною відповіддю на дурість буде ще дурість. Україна не має робити такого. І це не допоможе”, – вважає В’ятрович. За його словами, Україна має чітко артикулювати свій інтерес і вказувати на проблеми у польському підході європейським партнерам.

В той же час він не може поки що сказати, наскільки це є небезпечно – “Ніхто не знає, наскільки. Але, наприклад, і до мене це може бути застосовано. Подивимося, але я не впевнений, що ми тепер можемо гарантувати безпеку наших науковців у Польщі”.

Новим законопроектом польська влада прагне піти від асоціації Польщі зі злочинами проти євреїв на польській землі. Зокрема тепер забороняється поняття “польські табори смерті”. За подібне формулювання у Польщі тепер притягатимуть до відповідальності. Як і за заперечення “злочинів українських націоналістів” щодо поляків у 1925-1950 роках.

Прийняття даного законопроекту вже знайшло негативну реакцію у США. Обурилися також і в Ізраїлі, де документ назвали “необґрунтованим”.

Президент Порошенко заявив, що новий польський закон “не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства” між двома країнами.

 

Джерело: Народна Правда