Трудовий кодекс по-новому: що слід знати вагітним жінкам

Трудовий кодекс по-новому: що слід знати вагітним жінкам
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Згідно українського Кодексу законів про працю, роботодавець не може відмовитися прийняти вагітну на роботу. Й навіть якщо жінці відмовляють, то вона має отримати на руки письмове повідомлення про причини відмови, які згодом можна оскаржити у суді.

Про це пише Народна Правда з посиланням на УНН.

Loading...

Звільнити вагітну “просто так” роботодавець також не може. Позбавлення робочого місця допускається законом виключно при повній ліквідації підприємства. Але й у цьому випадку роботодавець зобов’язаний працевлаштувати жінку у “поважному стані”.

“Обов’язково-примусове” працевлаштування відбувається й коли закінчився термін трудового договору. На період працевлаштування, але не більше трьох місяців з дня звільнення, за “майбутніми мамами” зберігається й середня заробітна плата.

Якщо з вини роботодавця відбуваються порушення прав вагітних, то його можуть оштрафувати. Передбачена навіть кримінальна відповідальність.

Утім, через судову реформу відстоювати власні права у суді це стає досить дорого й довго для пересічного громадянина, адже треба бути готовим викласти певну суму для застави — щоб відшкодувати відповідачу витрати на адвоката в разі його виграшу. Ця норма автоматично відрізає дорогу в суд малозабезпеченим.

Нагадаємо, новий Трудовий кодекс дасть можливість офіційно працювати дітям. Передбачається, що роботодавець зможе укладати трудовий договір з дітьми, що не досягли 14-річного віку. Така норма дозволить офіційно заробляти гроші дітям, які працюють в кіно і рекламі, приймають участь у концертах тощо.

Також нагадаємо, після прийняття нового Трудового кодексу в Україні зникне один “історичний” вихідний і з’явиться законна сієста посеред робочого дня. Також в проекті кодексу з’явилися пільги для військових і переселенців, а також для молодих батьків.

Джерело: Народна Правда