За яких умов можна буде розмитнити “євробляхи”: водіям пояснили

За яких умов можна буде розмитнити “євробляхи”: водіям пояснили
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Державна фіскальна служба (ДФС) України заявила, що зараз на території країни перебуває 425,4 тисячі автомобілів з іноземною реєстрацією. За статистикою надходження коштів від митного оформлення транспортних засобів за 2017 рік можна зробити висновки, що український бюджет отримав би колосальні суми, якби процедура розмитнення авто на єврономерах була дотримана.

Як пише “Народна Правда” з посиланням на MMR, протягом 2017 року було зроблене митне оформлення 80,5 тисяч нових транспортних засобів. За них сплатили 15,8 млрд гривень митних платежів.

Також в 2017 році було оформлено 72,9 тисяч вживаних авто, серед них за зменшеними ставками акцизного податку – 69,5 тисяч. За них сплатили 5,5 млрд гривень митних платежів, із врахуванням зменшених ставок акцизного податку – 5,1 млрд гривень.

За умови митного стягнення розміром 1400 доларів для легалізації кожного авто із іноземною реєстрацією українському бюджету вдалося б отримати суму аналогічну тій, що виручили з розмитнення нових автомобілів.

Як раніше повідомляла “Народна Правда”, аналітики переконані, що український бюджет втратив величезні суми коштів через автомобілі на європейських номерах. Зараз на території держави перебуває безліч авто з іноземною реєстрацією, власники яких порушили термін перебування в Україні. 

Нагадаємо, що незалежне соціальне опитування показало, що українці вважають доцільним підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху. Населення підтримує і рішення уряду щодо встановлення автоматичних засобів фіксації високої швидкості руху транспортного засобу. 

Джерело: Народна Правда