Сила в правді

Навігація
Головна Новини Скандал у Дніпрі: комунальники роздали жителям 6 тисяч квартир образливі прізвиська

Скандал у Дніпрі: комунальники роздали жителям 6 тисяч квартир образливі прізвиська

Скандал у Дніпрі: комунальники роздали жителям 6 тисяч квартир образливі прізвиська
в Новини/Соціальна правда

У Дніпрі база даних мешканців одного з ЖЕКів виявилася в загальному доступі в інтернеті і шокувала користувачів цинічністю прізвиськ і характеристик, якими комунальні працівники позначали жителів квартир.

Відмітки повинні підказувати колегам, кому з мешканців можна збрехати, на кого “повісити” борг, а кого ні в якому разі не слід чіпати, тому що це шанована людина або ж родич когось із працівників ЖЕКу, передає “Народна Правда” з посиланням на сюжет ТСН.

“Молодий хлопець юрист – обережно”, “Обережно, вся родина бухгалтерів”, “Бабка вередлива”, “Петрівни куми”, “Можна сказати неправду”, “Пропускати, працівник податкової”, – подібними допоміжними характеристиками пістріє перелік. У ньому в касту недоторканних виділені свахи та навіть коханки сантехніків та інших майстрів, а для тих, хто завдає клопоту комунальникам, не пошкодували навіть нецензурних характеристик. Співзасновник української групи інформаційної безпеки Сергій Дяченко, котрий і виявив документ, спершу навіть подумав, що це якийсь жарт. “Не чекав, що про людей можна писати з таким очевидним цинізмом”, – зізнався він.

Однак подальше дослідження виявило, що документ, принаймні прізвища та адреси людей у ньому – правдиві. Всі офіційні дані збігаються з територією роботи жеку №50 міста Дніпро. У списку, який у вільному доступі опинився, найімовірніше, через необачність авторів, значиться аж шість тисяч квартир. Свою там знаходить і Ліля – про її батька написане слово, яке вголос соромно вимовити. “Я в шоці від цього”, – зізнається вона. Знайшла себе у списку й інша перехожа – і навпроти її прізвища також не вельми приємна характеристика. “Навіть знаю чому: бо вимагали перерахунку квартплати”, – каже вона.

ЖЕК уже юридично не існує, бо нещодавно пройшов реорганізацію і тепер є складовою місцевого житлосервісу. Але більшість  співробітників  досі працюють, однак запевняють, що список раніше не бачили, і хто його автор їм невтямки. У бухгалтерії, на котру впали підозри, дверей журналістам не відчинили. А в житлово-комунальному департаменті міста встали на захист комунальників. “Я вважаю, що це фейк – повна нісенітниця та провокація”, – твердить начальник цього департаменту Владислав Грицай.

Аргумент комунальників про недійсність списків знищує Сергій Дяченко – він має підтвердження того, що базу користуються досі, а останні зміни вносилися 9 лютого цього року. У несправжність документу не вірять і пожильці, бо в його нищівних характеристиках упізнають себе й сусідів. “Обережно, мужик у білих шкарпетках, 68-ма – тому що скрізь ходить і розповідає, що про них думає”, – каже одна жителька району. Інша не приховує образи: “Скільки живемо в домі – жодної труби не змінено досі, а таке пишуть про нас”.

Юристи ж пояснюють, що до відповідальності за такі списки нікого не притягнеш, але це привід розпочати розслідування. Усі дані, які після оприлюднення з мережі раптово зникли, зберіг Сергій Дяченко. І готовий надати їх правоохоронцям, якщо тих зацікавить ситуація або ж ображені мешканці позиватимуться до суду.

Нагадаємо, українцям приносять загадкові платіжки, куди вписані послуги, які часто взагалі не надаються, і нараховані невідомо за що борги.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: