Сила в правді

Навігація
Головна Аграрна правда ЗМІ розповіли про спробу рейдерського захоплення соєвого заводу в Херсонській області

ЗМІ розповіли про спробу рейдерського захоплення соєвого заводу в Херсонській області

ЗМІ розповіли про спробу рейдерського захоплення соєвого заводу в Херсонській області
в Аграрна правда/Новини

31 січня цього року на соєвому заводі в Новій Каховці Херсонської області сталася спроба рейдерського захоплення із застосуванням вогнепальної зброї.

По інформації видання “Херсон онлайн“, Мова йде про старий корпоративний конфлікт між нардепом Іваном Фурсіним, якого пов’язують з Сергієм Льовочкіним, і іноземною компанією DANCROFT HOLDINGS LIMITED навколо заводу з переробки сої у Новій Каховці, пише Народна Правда з посиланням на Апостроф.

Останні і побудували завод, який може переробити більше 200 тис. тонн сої на рік, що становить 20% валового збору сої в Україні, передає 112.

Ще в 2012-2013 році цей завод був незаконно виведено з власності ТОВ “Каховка Пром-Агро” (Dancroft holdings limited), на користь кількох компаній, а саме банку “Надра” і КУА “Промислові інвестиції”.

Після довгої судової тяганини і відсторонення від влади Януковича, у 2015-2016 рр Dancroft holdings limited вдалося домогтися ряду судових рішень, які підтвердили незаконність передачі заводу цим компаніям. У вересні 2017 суд прийняв рішення про початок процедури санації “Каховка Пром-Агро”, в рамках справи про банкрутство підприємства. Призначили арбітражного керуючого.

У той же час, ГПУ розслідує кримінальну справу за фактами незаконної реєстрації поруч приватних нотаріусів права власності на завод за “Місто Банк” (Іван Фурсін). В рамках цієї справи все майно заводу визнано речовим доказом та передано на відповідальне зберігання одному з власників, який є потерпілим – ТОВ “Каховка Пром-Агро”.

Це і стало причиною збройного нападу бойовиків, які представилися “Правим сектором”, на соєвий завод. Його намагалися “віджати” назад. В результаті збройного зіткнення з охороною заводу в реанімаційному відділенні виявилися 2 людини, один з них з кульовим пораненням.

ЗМІ розповіли про спробу рейдерського захоплення соєвого заводу в Херсонській області ЗМІ розповіли про спробу рейдерського захоплення соєвого заводу в Херсонській області

У соціальних мережах писали, що нападники мали лише віддалене відношення до організації “Правий сектор”, більшість з них, всупереч їх же заявам, не були ветеранами АТО і не беруть участі в легальних ветеранських рухах.

Політичний оглядач Світлана Кушнір переконана, що рейдерський напад в Новій Каховці вийшов за межі корпоративного конфлікту і має розглядатися в якості більш широкої проблеми: використання воєнізованих формувань окремими політичними групами, на її думку, держава втрачає монополію на застосування насильства, що може привести до катастрофічних наслідків для України.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Аграрна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: