На 10 мільйонів менше: українцям назвали причину стрімкого вимирання населення

На 10 мільйонів менше: українцям назвали причину стрімкого вимирання населення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда/Фото/Відео

Населення України в роки незалежності стрімко скорочувалося, і ці ж процеси будуть визначати її майбутнє.

Про це в ефірі ObozTV розповіла провідний науковий співробітник Українського інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Коментуючи дані Держстату, згідно з якими з 1991 року населення України зменшилось на 10 млн, Ткаченко зазначила: “Головна причина – це міграційні втрати в 90-х роках. Також у нас населення за віковою структурою так склалося, що спостерігається природне скорочення населення – так звана депопуляція. У нас народжується менше дітей, ніж помирає людей – це основна причина”.

“Зараз явних міграційних втрат у нас немає, але депопуляція визначає наше майбутнє”, – зазначила вона.

Коментуючи можливість підвищення народжуваності в країні, демограф зазначила: “Після війн можливі компенсаційні сплески народжуваності, так звані бебі-буми, але це навряд чи буде сильно стосуватися України”.

Нагадаємо, згідно з даними Держстату, на 1 грудня 2017 року населення України становило 42 млн. чоловік (без урахування жителів Криму). Але експерти справедливо вказують, що постійно в Україні проживає менша кількість людей, з урахуванням відтоку трудових мігрантів зараз – близько 35 мільйонів.

Як відомо, “питома вага” людей у ​​віці від 60 років, або так званий рівень старіння, на сьогодні в Україні становить 22 відсотки. Надалі тенденція в демографічних співвідношеннях збережеться, і до 2030 року рівень старіння складе 25 відсотків.

Додамо, що за даними науковців, старіння населення стає все більш актуальною проблемою для України. Це відбувається через зростання смертності та скорочення народжуваності.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...