Волкер: Росія не піде на поступки щодо Донбасу

Волкер: Росія не піде на поступки щодо Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Курт Волкер, спеціальний представник США в Україні, переконаний, що Росія не готова до виведення військ із окупованих територій Донбасу. Тому це заважає реалізувати механізм введення миротворчої місії ООН.

Loading...

Як пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “Обозреватель”, експерт вважає, що зараз переговори цілком залежать від одного важливого рішення Росії. Якщо Кремль погодиться вивести свої війська з Донбасу, то це дозволить здійснити введення миротворців та здійснення контролю ситуації з метою безпеки. Тільки після такого сценарію можна говорити про реалізацію Україною положень Мінських домовленостей. Зокрема, проведення місцевих виборів, надання особливого статусу територіям.

Американець розповів, що у січні мав продуктивну бесіду з помічником президента Росії Владиславом Сурковим, на якій чітко описав свої вимоги щодо механізму введення миротворців на Донбасі, якщо тільки РФ дійсно прагне миру. “Росіяни відповіли, що у них є певні конструктивні ідеї, і я розраховую, що вже в березні ми їх почуємо. Отже, я б не поспішав говорити, що ідея мертва. Я ще чекаю пропозицій від РФ”, – повідомив Волкер.

Як раніше повідомляла “НАРОДНА ПРАВДА”, спеціальний представник Державного департаменту США в Україні Курт Волкер заявив, що остання його зустріч із помічником президента РФ Владиславом Сурковим мала конструктивний характер. Під час січневої зустрічі у Дубаях було обговорено важливі питання, Кремль перестав відстоювати “охоронну місію” на лінії розподілу, тепер варто очікувати зустрічних пропозицій. 

Додамо, що ставлення Росії до розміщення на Донбасі миротворчого контингенту зазнало змін. Наразі РФ вже не так категорично заперечує можливість розміщення миротворців по всій території Донбасу та на російсько-українському кордоні. 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...