Назвали смачний продукт, який рятує від раку

Назвали смачний продукт, який рятує від раку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Жменя полуниці в день може бути ефективним засобом профілактики раку грудей.

До такого висновку прийшли італійські дослідники, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Вживання 15 ягід полуниці в день захищало лабораторних мишей від агресивного раку грудей в ході клінічного дослідження. Вчені використовували екстракт полуниці, яким вони годували самок, які страждали від пухлин. Цим же екстрактом впливали і на вирощені в лабораторії пухлинні клітини.

В цілому, полуниця становила 15% харчування мишей. Через п’ять тижнів полуничною дієти в організмі мишей не було помітно слідів поширення пухлин, а у багатьох гризунів рак навіть зменшився у розмірах.

Дослідники з Marche Polytechnic University в Італії відзначають, що спостерігали істотне зменшення ваги і об’єму пухлин. При цьому в експерименті використовувалися дуже агресивні та інвазивні штами. Однак отримані в ході дослідів з мишами результати далеко не завжди вдається повторити з людиною.

Попередні дослідження показали, що вживання 10-15 ягід полуниці в день зміцнює здоров’я артерій за рахунок зниження рівня холестерину.

У полуниці містяться фенольні рослинні компоненти, які і забезпечують позитивний вплив. Експеримент показав, що під впливом полуничного екстракту у клітинах раку грудей блокувалися біологічні процеси, пов’язані з ростом і поширенням пухлин. Активність декількох генів, що грали роль в метастазуванні, істотно знизилася. У той же самий час один ген, як вважають вчені, що пригнічує поширення раку грудей, став більш активним.

Більшість хвороб, включаючи і пухлини, є досить складними, вони задіюють різні зв’язки між клітинними і молекулярними системами. Але отримані в ході дослідження результати, без сумніву, мають цінність в справі розуміння потенційного впливу полуниці на рак грудей і пов’язані з ним молекулярні механізми.

Нагадаємо, стомлюваність, втрата апетиту і інтересу до життя може бути наслідком нестачі йоду в організмі. Медики розповіли, як визначити, що організму не вистачає такого важливого елемента, як йод.

Раніше експерти розповіли, які  продукти потрібно вживати, щоб мати здорову і сяючу шкіру. В цьому допоможуть полуниця, оливкова олія, гранат, гарбуз і зелений чай.

Цікаво буде знати про “продукти краси”, які варто їсти взимку. Гарбуз, ріпа, капуста та осінні сорти яблук допоможуть наситити організм вітамінами і мікроелементами.

Джерело: Народна Правда