Масове отруєння суші у Києві: з’явилися нові подробиці

Масове отруєння суші у Києві: з’явилися нові подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Після того, як у Києві п’ять осіб отруїлись ресторанними суші, Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів призупинила роботу ресторану “Євразія”.

Про це заявив перший заступник начальника столичного управління Олександр Овчаренко, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на  “Обозреватель“.

Loading...

За словами чиновника, наразі достеменно не відомо, що стало причиною захворювання.

“У Держспоживслужби досить категорична позиція щодо цього закладу громадського харчування. Нами і тоді (в червні також був випадок масового отруєння відвідувачів. – Ред) була проведена серйозна робота. Ми передали матеріали в Нацполіцію, було порушено кримінальне провадження, і ми призупинили через рішення суду роботу суб’єкта господарювання. Поки немає результатів лабораторного дослідження, ми не знаємо, що стало причиною захворювання. Тому ми винесли розпорядження про призупинення роботи”, – наголосив він.

Штрафи з 4 квітня для ресторанів-порушників зростуть. “З 4 квітня набуває чинності закон про контроль, в якому прописані досить жорсткі штрафні санкції до суб’єкта господарювання, які порушують вимоги чинного законодавства. Виходять на суб’єкт господарювання, знаходять порушення і пишеться припис – виконуйте. Якщо це з ризиком для здоров’я людини, то це відразу ж –  розпорядження про призупинення роботи, звернення до суду і значна сума штрафу. Якщо суб’єкт господарювання не виконує припис, тоді штрафні санкції зростають до 300 тисяч гривень”, – додав чиновник.

За якість продуктів повністю відповідає заклад. “Відповідальність за безпеку харчових продуктів повністю лежить на суб’єкті господарювання. Законодавець передбачив, що обов’язковою є товарно-транспортна накладна”, – підсумував він.

Нагадаємо, у Києві п’ятеро людей отруїлися суші “Філадельфія” у відомому ресторані. Усі потерпілі пов’язують своє захворювання із вживанням їжі, придбаної в закладі громадського харчування “Євразія”.

Також у жовтні п’ятеро дітей і двоє дорослих отримали сильне отруєння в дитячому садку Івано-Франківської області.

Нагадаємо також, у Львові, в результаті харчового отруєння, за медичною допомогою звернулися 12 осіб. Всі вони харчувалися в ресторані “Панська чарка”, що в центрі міста на вул. Винниченко.

Джерело: Народна Правда