Підпал популярного ЗМІ: з’явилися нові подробиці

Підпал популярного ЗМІ: з’явилися нові подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У четвер, 22 лютого, у Рівному невідомий чоловік підпалив пляшкою з запальною сумішшю редакцію видання журналістських розслідувань “Четверта влада”. Утім, як стало відомо, протягом тижня в місті сталася ціла серія подібних випадків.

Скажімо, 19 лютого невідомі підпалили квартиру, де була зареєстрована громадська організація “Антикорупційний моніторинг”, а вчора, 23 лютого, пограбували обладнання громадської організації “Екоклуб”, пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на Громадське радіо.

Loading...

За однією з версій, підпал редакції – це тиск т.зв. “бурштинової мафії” чи помста забудовників, оборудки яких розслідує ЗМІ.

Інститут Масової Інформації, який, серед іншого, займається захистом свободи слова, вже звернулися до Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів при Президенті України.

Директор ІМІ Оксана Романюк зазначила, це розслідування має стати показовим випадком оперативної реакції правоохоронних органів, адже ситуація з нападами на журналістів лякає, бо країна рухається до виборів. На її думку, скоївши “демонстративний” підпал, деякі особи, готуючись до виборів, таким чином зачищають медійне поле.

Співробітники ж “Четвертої влади” зазначили, що раніше вони також отримували погрози і судові позови, але фізичних нападів до того випадку не було.

Тим часом правоохоронці змінили кваліфікацію підпалу офісу редакції на умисне пошкодження майна журналіста, передбаченого частиною 2 статті 347-1 Кримінального кодексу України. Це діяння карається позбавленням волі на строк від шести до п’ятнадцяти років.

Нагадаємо, у рівненський офіс інтернет-видання “Четверта влада” увірвався невідомий чоловік та кинув дві пляшки з запалювальною сумішшю. Після чого стався вибух та пожежа.

Джерело: Народна Правда