Президент Польщі звинуватив українців у геноциді поляків

Президент Польщі звинуватив українців у геноциді поляків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Анджей Дуда звинуватив українців у знищенні польського села біля Львова в 1944 році.

Разом з тим польський лідер підкреслив, що поляки хочуть хороших відносин з українцями, але майбутнє треба “будувати на основі істини, а не брехні або запереченні”, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Відповідне звернення президента Польщі зачитав держсекретар його канцелярії Адам Квятковський. Згідно з текстом документа, Дуда звинуватив українських “воїнів”, “поліцейських” та “націоналістів” у геноциді поляків в селі Гута Пеняцька в 1944 році.

“Злочин геноциду, який вчинявся тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського Третього Рейху, а також українськими націоналістами, призвів до знищення близько тисячі людей – польських жителів Гути Пеняцької, євреїв і біженців з інших міст Волині та Поділля, яких вони переховували”, – наголосив польський лідер.

За його словами, “невинна смерть, заподіяна лише тому, що вони були поляками, лякає величезною жорстокістю”.

Крім того Дуда зауважив, що обов’язок сучасних поляків – “не забувати про злочини у Гуті Пеняцькій”, “пам’ятати та робити висновки”.

Водночас політик заявив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба “будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні”.

“Наші нації потребують одна одну, щоб обидві наші країни були сильними та безпечними. Тому нам також потрібною є пам’ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року. Щоб нічого подібного не відбувалося знову, і щоб наші взаємини ґрунтувались на міцному фундаменті та взаємній довірі”, – додав він.

1 лютого закон про “заборону бандерівської ідеології” ухвалив Сенат Польщі.

На початку лютого президент Польщі підписав закон про інститут національної пам’яті. Згідно з документом, в країні вводиться кримінальна відповідальність за звинувачення поляків у військових злочинах під час Другої світової війни. Крім того, покарання чекатиме і тих, хто буде заперечувати злочини українських націоналістів під час війни.

В Україні розкритикували цей закон.

Джерело: Народна Правда