Дуда різко засудив українців

Дуда різко засудив українців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив українців у геноциді поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році.

Відповідне звернення польського лідера зачитав держсекретар його канцелярії Адам Квятковський під час відзначення 74 роковин злочинів у селі Гута Пеняцька в 1944 році, передає Niezalezna.pl.

“Злочин геноциду, який вчиняли тут українські солдати та поліцейські на службі гітлерівського Третього Рейху, а також українські націоналісти, призвів до знищення близько тисячі людей – польських жителів Гути Пеняцької, євреїв і біженців з інших міст Волині та Поділля, яких вони переховували”, – йдеться в листі.

Дуда закликав поляків “не забувати про злочини у Гуті Пеняцької”. Разом із тим він наголосив, що поляки прагнуть хороших відносин із українцями, але майбутнє треба “будувати на основі істини, а не брехні чи запереченнях”.

“Наші країни потребують одна одну, щоб бути сильними та безпечними. Тому нам також потрібна пам’ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року. Щоб нічого подібного не відбувалося знову, і щоб наші взаємини грунтувались на міцному фундаменті та взаємній довірі”, – додав він.

Нагадаємо, раніше “Народна Правда” повідомляла, що відомого російського авторитета затримали під Києвом.

Джерело: Народна Правда