Українцям змінять порядок служби в армії: що варто знати

Українцям змінять порядок служби в армії: що варто знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Народні депутати планують підвищити вік прийому громадян, що проходять військову службу під час мобілізації, до 30 років. У тому числі зміниться і порядок зарахування осіб, які здійснюють підготовку на посади сержантського і старшинського складів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Юрлига.

Відповідні зміни передбачені законопроектом №6052 щодо вдосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби.

Закон також передбачає можливість продовжити військову службу військовослужбовцям, визнаним військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби.

Непридатні мобілізовані військовослужбовці зможуть піти на військову службу за контрактом. Виняток становлять розумові, сенсорні, психологічні дефекти і інші захворювання, визначені Міноборони.

Також уточнюються питання звільнення з військової служби та визначаються підстави звільнення військовослужбовців з числа іноземців та осіб без громадянства, які не пройшли випробувальний термін.

Регулюються питання забезпечення, в тому числі житлом, військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій.

Нагадаємо, 15 лютого, президент України Петро Порошенко затвердив терміни призовів та звільнення в запас військовослужбовців строкової служби на 2018 рік. Згідно з указом, строковиків звільнятимуть в запас у два етапи: у квітні – травні, а також в жовтні – листопаді 2018 року.

Нагадаємо також, тим, хто ухиляється від служби, загрожує покарання за ст. 335, тобто обмеження волі до 3 років.

Джерело: Народна Правда