Виїзд дитини за кордон: українцям зробили важливе повідомлення

Виїзд дитини за кордон: українцям зробили важливе повідомлення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про порядок виїзду дитини за межі України, який передбачає можливості виїзду на підставі рішення суду в разі відсутності згоди одного з батьків.

Відповідний проект закону зареєстрований в Раді під номером 6647, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Також у разі, якщо дитина потребує надання медичної допомоги за межами України, або виборола право участі в міжнародних олімпіадах, міжнародних музичних, художніх та інших творчих конкурсах, міжнародних дитячих змаганнях, спортивних заходах тощо, проте не має згоди одного з батьків (інших законних представників), доцільно передбачити можливість тимчасового виїзду дитини за межі України за згодою іншого з батьків (законних представників) дитини за дозволом органу опіки та піклування за умови подання підтверджуючих документів, виданих органами державної влади України”, – йдеться в пояснювальній записці до документу.

Зазначені пропозиції автори проекту закону мотивують тим, що батьки вимушені на кожний виїзд дитини надавати нотаріально засвідчений дозвіл або отримувати окреме рішення суду – “Від цього, насамперед, страждають діти, які постійно беруть участь у міжнародних спортивних змаганнях, міжнародних творчих конкурсах, олімпіадах тощо, а також потребують лікування за межами України”.

Також ускладнений виїзд за межі України дітей, батьки яких знаходяться за межами України, постійно проживають на тимчасово окупованих або неконтрольованих територіях України або відмовляють у наданні згоди на виїзд дитини, зводячи рахунки з її матір’ю.

Нагадаємо також, в Україні вступили в силу норми законодавства, які посилюють відповідальність за ухилення від сплати аліментівСписок осіб, які не виплачують аліменти на дітей, можна знайти в Інтернеті.

Неплатників аліментів чекає заборона на виїзд за кордон, а також позбавлення права керування автомобілем, на володіння зброєю, і для виїзду власних дітей за кордон їх згода вже не буде потрібна.

Джерело: Народна Правда