Податки з пенсій відмінили: як перерахують виплати

Податки з пенсій відмінили: як перерахують виплати Фото: "hvylya.net"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Конституційний Суд України визнав неконституційним оподаткування українських пенсійних виплат. Тому від 27 лютого 2018 року норми Податкового кодексу втрачають свою дієвість.

Loading...

Про це пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “Хвиля”.

За чинним законодавством, податок із доходів фізичних осіб встановлено на пенсії, які перевищують 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Станом на 2018 рік дана сума складає 13 730 гривень. Варто зазначити, що кількість таких пенсіонерів в Україні невелика, але загальна сума податків, яка з них стягувалася, становила понад 1 млрд гривень.

Виявилося, що фінанси забирали у них незаконно. Тому зараз постановили компенсувати ці кошти. За інформацією експерта Центру політико-правових реформ Юлії Кириченко, з дати визнання норм оподаткування неконституційними вони втратять свою силу, тому пенсії не повинні більше обкладатися податком. Для цього не потрібно робити жодних додаткових дій.

Як раніше повідомляла “НАРОДНА ПРАВДА”, Пенсійний фонд оприлюднив дані про середній розмір пенсій в різних регіонах України. Найвищі виплати отримують кияни і жителі шахтарських областей – Донецької та Луганської.

Нагадаємо, що міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що залежно від фінансових можливостей Пенсійного фонду України пенсії українських військовослужбовців поетапно зростатимуть. Прогнозують, що на кінцевому етапі перерахування соціальних виплат вони збільшаться вдвічі. Зміни стосуватимуться 498 тисяч військових пенсіонерів. 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...