Українці не зможуть хоронити померлого без рішення суду

Українці не зможуть хоронити померлого без рішення суду
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З 15 березня 2018 року українці не зможуть вільно похоронити людину, яка померла навіть вдома власною смертю. Так звані “правки Лозового” до Кримінального кодексу України передбачають, що на похорони померлого буде потрібне рішення суду.

Loading...

Про це пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “Голос”.

Якщо людина потрапила в ДТП, в бійці або іншій ситуації отримала тілесні ушкодження, то слідчому необхідно буде звертатися в суд. Тільки після рішення суду людина отримає дозвіл пройти судово-медичну експертизу. Може виникнути проблема з оперативністю роботи судових установ.

“Вчасно проведена експертиза дуже сильно впливає на хід розслідування. Кримінальних проваджень, де потерпілим необхідно пройти експертизу, у нас дуже багато. Також тепер через суди доведеться брати дозвіл на експертизу навіть для тих, хто помер своєю смертю”, – пояснює спікер Нацполіції Київщини Микола Жукович.

У Нацполіції стверджують, що через це можуть виникнути проблеми з експертизами, дозволи на які з 15 березня теж доведеться брати тільки у судах. Якщо зараз адвокат або слідчий може сам просити призначити експертизу, то через два тижні таке рішення прийматиме виключно суддя.

Як раніше повідомляла “НАРОДНА ПРАВДА”, протягом 2017 року було змінено законодавство щодо податків на успадковану нерухомість. Міністерство юстиції України запровадило новий порядок оформлення документації про спадок. 

Додамо, що чинне законодавство України зобов’язує громадян оплачувати державну реєстрацію заповіту і всіх допустимих змін в цьому документі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...