Жертвам насилля почнуть виплачувати грошову компенсацію

Жертвам насилля почнуть виплачувати грошову компенсацію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні Мін’юст у співпраці з Консультативною Місією Європейського Союзу розпочали роботу над створенням Фонду компенсації жертвам насильницьких злочинів.
Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Я і Закон“.

Так, був розроблений проект закону, положення якого спрямовані на підвищення гарантій прав жертв умисних насильницьких злочинів. Жертвам пропонується надавати державну соціальну допомогу у вигляді компенсаційної виплати.

На сьогоднішній день компенсація збитків жертвам умисних насильницьких злочинів є досить актуальним питанням. Адже нині існуючий механізм відшкодування шкоди, пов’язаної з доведенням характеру і розміру заподіяної злочином матеріальної шкоди, дуже часто не дозволяє отримати постраждалим грошову компенсацію.

Тобто, якщо  органи влади не можуть забезпечити розкриття злочину і притягнути до кримінальної відповідальності винних осіб, постраждалі на невизначений час позбавляються можливості відшкодувати завдані їм збитки за рахунок порушників. До таких злочинів належать: грабіж, хуліганство, тяжкі тілесні ушкодження, фізичне насильство, вбивство.

У країнах ЄС існує практика, коли держава надає компенсацію через спеціальний компенсаційний механізм для постраждалих або фонд. З цих коштів постраждалі отримують гроші на лікування або відновлення фізичного та психологічного стану.

Нагадаємо, в Україні створять центральний і регіональний штаби, яким доручать контролювати роботу державних виконавців в частині стягнення аліментних боргів.

Нагадаємо також, в Україні вступили в силу норми законодавства, які посилюють відповідальність за ухилення від сплати аліментівСписок осіб, які не виплачують аліменти на дітей, можна знайти в Інтернеті.

Неплатників аліментів чекає заборона на виїзд за кордон, а також позбавлення права керування автомобілем, на володіння зброєю, і для виїзду власних дітей за кордон їх згода вже не буде потрібна.

Джерело: Народна Правда