Сила в правді

Навігація
Головна Новини Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще "забув" задекларувати Аваков

Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще “забув” задекларувати Аваков

Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще “забув” задекларувати Аваков
в Новини

26 кімнат, 566 квадратних метрів і вартість у ледь не мільйон євро. Такою є вілла в італійському муніципалітеті Сан Феліче Чірчео в регіоні Лаціо на узбережжі Середземного моря, яку журналісти «Наших грошей» через ряд фірм пов’язали з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. 

Останній тільки-но подав свіжу річну електронну декларацію. І італійської вілли в ній немає. В ній взагалі вказаний дуже скромний перелік нерухомості. Орендований готельний номер в Києві, три квартири і кілька земельних ділянок в Харкові та Харківській області.

Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще “забув” задекларувати Аваков

Можливо, головний правоохоронець просто щось забув внести в декларацію, як і віллу в Італії?

Ulisse Management Limited і Fontana Management Limited. Так називаються дві фірми, зареєстровані на Кіпрі, кінцевим бенефіцеаром яких є Арсен Аваков. Обидві створені в листопаді 2016-го і зареєстровані в одному і тому ж офісі на вулиці Аферінкас Корт,4 в кіпрській Ларнаці. Також компанії мають ідентичних номінального секретаря – фірму A.J.K. MANAGEMENT SERVICES LIMITED і альтернативного директора – структуру A.J.K. ADMINISTRATION SERVICES LIMITED.

Інформації про будь-яку діяльність обох кіпрських фірм Арсена Авакова в Україні ми не знайшли. Але знайшли ще одну цікаву компанію. Поки що запам’ятайте попередні назви і адресу офісу в Ларнаці.

А ми перенесемося в недалеке минуле.

В часи президентства Віктора Януковича Авакову доводиться тікати до Італії – після старту його переслідування правоохоронцями за підозрою у земельних оборудках за часів губернаторства в Харківській області. Банк «Базис», створений самим Аваковим і керований його родиною позбавляють ліцензії, почавши процес ліквідації.

Та після Революції Гідності і після того як Арсен Аваков стає міністром внутрішніх справ, суди, за позовами структур дружини міністра Інни Авакової, несподівано повертають їм контроль над «Базисом» – разом з його документацією і переліком дорогої нерухомості, яку ліквідатори чомусь так і не спромоглися пустити з молотка.

Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще “забув” задекларувати Аваков

Останній факт пояснює зацікавленість в поверненні банківського активу. Адже ринкова вартість нерухомості – мільйони гривень.

В кінці 2015-го в Україні реєструється фірма «Зума Інвест Капітал» з єдиним засновником – кіпрською Zumaville Holdings Limited. І вже за два тижні «Зума Інвест Капітал» стає власником частини коштовної нерухомості «Базису».

Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще “забув” задекларувати Аваков

Ці операції купівлі-продажу видаються сумнівними, зважаючи на тих людей, які очолювали і очолюють «Зума Інвест Капітал».  Якщо засновником фірми є кіпрська компанія, то директори – українці.

Першим став Олексій Комісаров з прифронтового Бахмуту (колишній Артемівськ). Ми знайшли Комісарова в соцмережах. Світлини викликають сумніви в тому, що на них – директор компанії, що придбала нерухомості на мільйони гривень.

Знайти нам вдалося і резюме Комісарова кількарічної давнини. В ньому ні слова про бізнесове минуле. Комісаров працював звичайним автомулярем.

Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще “забув” задекларувати Аваков

До слова, адреса реєстрації «Зума Інвест Капітал» – теж Бахмут. Більше того, фірма знаходиться нібито в приватному будинку. Найімовірніше – це адреса прописки самого Комісарова. Що зайвий раз доводить «серйозність» компанії.

У вересні 16-го його змінив Олексій Мясніков. Людей з таким прізвищем, ім’я та по-батькові в країні декілька. Один з них живе і працює в Харкові. Якщо мова йде справді про нього, то ще нещодавно Мясніков займався співорганізацією продажу потриманих авто через систему електронних торгів.

Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще “забув” задекларувати Аваков

Один з мобільних номерів, вказаних як контактні для «Зума Інвест Капітал» не обслуговується оператором взагалі.

Інший працює. Чоловік, що взяв слухавку, каже, що до фірми не має жодного стосунку: «Мені вже рік хтось постійно дзвонить. От кожні три місяці».

То що ж стало власністю дивної україно-кіпрської компанії?

Мова йде про, наприклад, про будівлю у понад 3 000 квадратних метрів в центрі Харкова – у провулку Мар’яненка,4. Колись тут розміщувалося відділення «Базису». Чи про два чималих приміщення в самому центрі Києва – на Великій Васильківській і Басейній.

Але є в цьому переліку і не лише комерційні приміщення. А й величезний маєток в зеленій зоні під Харковом. Знаходиться він у селі Чайківка, що в Дергачівському районі.

Дорогі фірми, нерухомість і вілла у Італії: що ще “забув” задекларувати Аваков

Котедж площею у 800 квадратних метрів розкинувся на кількох земельних ділянках площею у понад гектар поблизу мальовничого озера. Будинок знаходиться під постійною охороною.

А тепер давайте подивимося на Zumaville Holdings Limited і згадаємо назви і адресу в Ларнаці.

Zumaville Holdings Limited прописана в тому ж офісі у Ларнаці і має тих самих секретаря і альтернативного директора, що і обидві фірми, кінцевим власником яких є Арсен Аваков, про що він написав в своїй же декларації. Додаємо сюди той факт, що компанія має відношення до рідного для Арсена Авакова Харкова. І навіть до колишнього банку Авакових «Базис».

Чи не забагато збігів? І чи має це означати, що котедж на узбережжі Середземного моря – це не єдине, що міністр не бажає відображати в своїй декларації?

Максим Опанасенко

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: