Як на українських заробітчанах наживаються “посередники”: розкрили популярні схеми

Як на українських заробітчанах наживаються “посередники”: розкрили популярні схеми
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українців, які вирушили на заробітки за кордон, часто обманюють.

Журналісти розпитали українців про дискримінаційний підхід з боку зарубіжних роботодавців, невиконання обіцянок, афери, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на сюжет Телеканалу 24.

Loading...

“Нам дали по 4200, якщо на гривні перевести. Ми навіть не відбили того, що вклали. Ми вирішили більше не ризикувати, повертатися в Україну і пробувати влаштовувати життя тут. Потихеньку ми йдемо до наших цілей. Частково їх втілили, а дещо ще попереду”, – сказала мешканка Полтавщини Юлія Обелець.

Інший потерпілий Сергій із Вінниці став жертвою шахраїв в Польщі.

“Почалися затримки зарплати з різних причин. По такій же схемі, як зі мною, з тих же причин п’яти людям недоплатили певні кошти – кому більше, кому менше”, – розповів Сергій.

За інформацією журналістів за три роки за кордон виїхали працювати майже півтора мільйона українців. Найбільше – до половини – до Польщі, а також в Росію, Італію та Чехію. У той же час, за словами соціологів – трудова міграція з України вже досягла свого піку. “Швидше за все потік трудових мігрантів не буде рости”, – зазначила науковець Інституту демографії та соціальних наук Лідія Ткаченко.

Ринок праці має позитивні тенденції, частково стабілізується і він трансформується з точки зору ринку роботодавця до ринку тих, хто шукає, – пояснила керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Катерина Криворученко.

Нагадаємо, в цьому році Польща планує видати українцям 900 тис. робочих віз, що в півтора рази більше, ніж в попередньому.

Також повідомлялося, що в Польщі почав діяти список нев’їзних українців. Фігуранти списку дізнаються на кордоні, якщо спробують заїхати.

Раніше в польському Сеймі приступили до роботи над законопроектом щодо співпраці з Україною з питань реадмісії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...