“Оболонь і Поділ підуть під воду”: киян попередили про небувалий паводок

”Оболонь і Поділ підуть під воду”: киян попередили про небувалий паводок
в Новини/Соціальна правда

Вода в Дніпрі може піднятися на 6-8 метрів через повінь.
Таку точку зору в коментарі кореспонденту ГолосUA висловив еколог Міжнародної благодійної організації “Екологія, право, люди” Олексій Василюк, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Кожні 30 років на Дніпрі повинен бути великий паводок. Востаннє він був в 70-му році. Тобто зараз вже на 18 років “прострочено” – цей цикл не повторився. Після 70-го року такі умови склалися, що випадає дуже багато снігу, і після цього відразу стає тепло. Тобто шанси реально є. І це не тільки тому, що багато снігу, а просто на півночі Києва зливається Дніпро і Десна. І Дніпро ще може регулюватися рівнем водосховищ, хоча це дуже небезпечно. Це небезпечно ще й тому, що в ньому повинен підтримуватися низький рівень води весь час, щоб не було течій. Якщо вони будуть, то вимиється радіоактивний мул  і дотече до Києва. Тому що після Чорнобильської аварії до Києва радіація по Дніпрі не дотекла. А якщо спускати воду, то тоді там, де вона залишається, може вийти фарватер, це може бути гірше, ніж паводок”,  – заявив еколог.

На думку А. Василюка, вплив радіації  набагато гірший, тому що вона буде довше, ніж ми живемо, а наслідки паводку можна ліквідувати за кілька років.

“Починаючи з 2000 року на півдні Києва в Кончі-Заспі добували пісок під дачі та котеджі. Конча-Заспа – це територія, на яку Дніпро повинен в нормі розливатися під час паводків. Тобто, вона регулярно затоплюється. І для того, щоб вона не затопила, просто насипали і по сьогоднішній день насипають пісок до якогось рівня (там 6-8 метрів) так, що точно не затопить. І це значить, що якщо буде набагато більше води (в 70-му році під час паводку за одну секунду по Дніпру проходило в 30 разів більше води, ніж зараз), то розлитися їй буде нікуди. Якщо води буде набагато більше, то вона на півдні Києва не буде встигати проходити. І тому починаючи з південної межі Києва і назад до Києва рівень води різко може піднятися до такої висоти (6-8 метрів), щоб перелити ці намиті ділянки Конча-Заспи. Найгірший сценарій, який може бути, це що рівень води в Києві може піднятися на 6-8 метрів в Дніпрі. Це означає, що великі території затопить на Оболоні, на всьому нижньому Подолі, і це не дуже добре, м’яко кажучи. Тому що комунікації, лінія метро від Поштової площі і далі на північ міста постраждають”, – зазначив він.

Нагадаємо, в Державному агентстві водних ресурсів України прогнозують водопілля в районі Києва. Там закликають міську владу заздалегідь підготуватися до можливої ​​повені, якої не було в столиці останні вісім років.

“На сьогоднішній день рівень снігового покриву в районі столиці становить 31 сантиметр. Це перевищує на 150% існуючу норму води, яка є в снігу. І коли все почне танути, є велика небезпека підтоплень, адже грунт промерз незначно, і вода буде попадати в притоки Дніпра і накопичуватися в Київському і Канівському водосховищах. Ми визначили три ризикові локації в місті, які може підтопити під час повені в столиці. Це Русанівські сади, Осокорки і Корчувате. Зараз розробляємо спецрежим роботи гідроелектростанцій, які будуть пропускати планово через себе всю воду, щоб уникнути великих підтоплень. Можливо, нам доведеться локально відкривати шлюзи і випускати на заплаву воду, але це не принесе шкоди міській інфраструктурі і населеним пунктам, які розташовані поруч з містом “, – розповіла Ірина Овчаренко, голова Державного агентства водних ресурсів України. За її словами, пік паводку на Дніпрі в районі Києва очікується 15 квітня.

У КМДА заявляють, що тримають ситуацію з повінню під контролем. “Перш за все, у нас є каскад гідроелектростанцій (ГЕС), які регулюють рівень води в Дніпрі. Тому, якщо буде підтоплення і перевищення рівня грунтових вод, автоматично буде збільшено скидання води на ГЕС, які розташовані нижче Києва. У нас є гідрологічний пост, який веде постійний контроль над рівнем води в Дніпрі. І на даний момент він на рівні норми. Якщо буде загроза підтоплення територій, ми проведемо оповіщення населення. Це перш за все стосується приватного сектора, наприклад, регулярно підтоплює вулицю Тепловозну, село Жуляни. Ми знаємо всі місця, які може підтопити під час паводку. Рятувальники готові оперативно поставити там насоси на перекачку води і в разі необхідності провести евакуацію населення”, – розповів Роман Ткачук, начальник ГУ з НС КМДА.

Він додає, що, перш за все, міські служби приділять увагу чищенню зливостоків по місту. “У “Київавтодорі”є спецбригади, які займаються чисткою зливостоків, і ця робота буде виконана”, – упевнений Ткачук.

Нагадаємо, що місто Чорноморськ на Одещині повільно захоплює морська вода. Щотижня мешканці втрачають майже метр власних присадибних ділянок. Коштів на укріплення берегу та збереження майна немає. 

Також повідомлялося, що будівництво каскадів ГЕС на великих річках призводить до ризиків для частини населення їх басейнів. Йдеться про перекоси в розподілі водних ресурсів та виникнення екологічних проблем.

Нагадаємо, раніше на Миколаївщині почала протікати дамба. З’явилася загроза, що землі навколо будуть затоплені.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...