Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Ставки за депозитами для українців суттєво впали

Ставки за депозитами для українців суттєво впали

Ставки за депозитами для українців суттєво впали
в Економічна правда/Новини

Процентні ставки по депозитах в українських банківських установах за останній тиждень зафіксували тенденцію до зниження, лише деякі з них виросли в ціні.

Про це стало відомо з  огляду актуальних депозитних програм в банках України, проведений ЛIГАБiзнесIнформ, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Середні процентні ставки по депозитах на 12.03.18

Ставки за депозитами для українців суттєво впали

Так для безстрокових заощаджень середня процентна ставка в гривні  виросла на 0,08 п.п. і становить 7,62% річних. Вартість внесків на період до 1 місяця становить 7,98% річних, як і раніше. Прибутковість депозитів на термін від 1 до 3 місяців знизилася  на 0,14 п.п. до 9,29% річних. Вклади терміном від 3 до 6 місяців зросли в ціні на 0,03 п.п. до 11,87% річних.

В доларах США середня процентна ставка  для безстрокових заощаджень впала на 0,01 п.п.  (0,89% річних). Не змінилася прибутковість вкладів строком до 1 місяця (0,58%) і від 6 до 12 місяців (2,65%). Депозити періодом від 1 до 3 місяців подешевшали на 0,08 п.п. до 1,10% річних. А вклади на термін від 3 до 6 місяців подорожчали на 0,02 п.п. до 2,09% річних.

В євро середня процентна ставка  знизилася для вкладів строком від 1 до 3 місяців (на 0,02 п.п. до 0,70%). Не зазнала змін прибутковість безстрокових заощаджень (0,57%). Депозити строком до 1 місяця, як і раніше, пропонують 0,52% річних. Вартість внесків на період від 3 до 6 місяців зросла на 0,04 п.п. і становить 1,31% річних.

Динаміка середніх процентних ставок для вкладів всіх періодів для кожної валюти за останні два тижні

Ставки за депозитами для українців суттєво впали

Нагадаємо, НБУ з 26 січня підвищив облікову ставку з 14,5 до 16 відсотків річних, що призведе до певних економічних наслідків. У регулятора впевнені, що посилення монетарної політики пригальмує інфляцію.

Як зазначається, ключовими причинами високої інфляції у минулому році були такі: девальвація в кінці року; зростання цін на нафту та низку експортних товарів України; підвищення податкового тиску з ростом мінімальної зарплати та акцизів; зростання тарифів на газ, тепло, електроенергію.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів збирається створити єдиний державний реєстр, до якого занесуть усіх боржників усіх банків.

Разом з тим фахівці вважають, що на сьогодні український ринок має дуже високий потенціал зростання кредитування. І дані статистики НБУ підтверджують зростання кредитування населення протягом року.

При цьому слід враховувати, що банки стали уважніше оцінювати своїх майбутніх позичальників.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: