Нові правила поховання: коли потрібна експертиза

Нові правила поховання: коли потрібна експертиза
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні 15 березня вступлять в силу «Правки Лозового» до Кримінального кодексу. У мережах почалася паніка, що тепер виникнуть труднощі з похованням людини.З 15 березня вступають в силу так звані «правки Лозового» в Кримінально-процесуальний кодекс. Тепер судово-медичну експертизу призначатиме не слідчий, а тільки суд. На це піде мінімум 72 години. Про це повідомляє Інформатор.

ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОВОДИТИ ВІДКРИТТЯ?
З середини березня будь-яку експертизу призначатиме не слідчий, а суддя. Але вона проводиться в разі кримінального правопорушення. Якщо людина вмирає своєю смертю і у на його тілі немає слідів насильницької смерті, можна обійтися без розтину і поховати людину за старою процедурою.

Loading...

КОЛИ ЕКСПЕРТИЗУ ПРОВОДИТИ ОБОВ’ЯЗКОВО?
Судово-медична експертиза призначається слідчим після реєстрації кримінального порушення. Або ж якщо людина померла від травми, отруєння, електричного струму або інших зовнішніх факторів. Також необхідна експертиза для дітей віком до одного року і для померлих людей, чия особа не встановлена.

«Через ці поправоки з’являється можливість втрати доказів. Адже раніше по гарячих слідах можна було встановити причину смерті і знайти вбивцю. Тепер тільки на дозвіл провести експертизу піде мінімум три дня », – розповів юрист Михайло Міщанюк.
Оскільки слідчий не може призначати експертизу самостійно, він буде нести клопотання до суду. На рішення піде не менше 72 годин. «У Києві територіальні управління поліції юридично зареєстровані в Печерському і Шевченківському районах. Тому саме в ці райони слідчі будуть подавати клопотання. А ці суди і так перевантажені », – зазначив Міщанюк.

ЩО БУДЕ ДАЛІ?
Нацполіція наполягає на скасуванні «Правок Лозового». Вже навіть створено законопроект про їх анулювання, але він ще не внесений до порядку денного парламенту. «Швидше за все, поправки будуть скасовані і все стане як раніше. Адже нововведення викличуть бурю обурення від громадян і суддів. Але на це піде мінімум півроку », – вважає юрист Михайло Міщанюк.

Нагадаємо, раніше “Народна Правда” повідомляла, що під Києвом чоловік до смерті забив жінку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...