Цю небезпечну інфекцію діагностують по кольорі язика

Цю небезпечну інфекцію діагностують по кольорі язика
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Скарлатину можна діагностувати не стільки по стану горла, скільки по кольору язика. Він стає малиновим з білими прищиками.

Не завжди дитина вкривається червоним висипом. Температура може й не підніматися, тому по них не варто орієнтуватися. Про це розповів Олексій Колесник, столичний педіатр.

Loading...

“Скарлатину часто плутають із кором чи краснухою через подібність проявів. Різниця в тому, що вони вірусні, а скарлатина — бактеріальна хвороба. Вона частіше буває у міжсезоння. Тоді мало вітамінів, навколо багато людей із респіраторними захворюваннями. Це послаб­лює імунітет. Бактерії починають розвиватися. Діти до року на скарлатину майже не хворіють. Їх захищає імунітет, що дістався від матері”, – каже педіатр.

Скарлатина — гостре інфекційне захворювання, що проявляється лихоманкою й висипом по тілу. Найбільше його на згинах рук і ніг.

Шкіра стає суха, нагадує наждачний папір. На обличчі виділяються яскраво-червоні щоки й блідий трикутник між носом і губами.

Хвороба починається з того, що горло стає червоне, напухають лімфовузли.

Недугу спричиняє мікроб стрептокок, який осідає на слизових оболонках горла, виділяючи отруйну речовину еритротоксин. Мигдалини запалюються і вкриваються білим гнійним нальотом. Мікроб потрап­ляє в організм повітряно-­крапельним шляхом, через їжу, іграшки або одяг. Інкубаційний період триває 12 днів.

Діагностувати недугу можна тільки після аналізу крові й тесту на стрептокок. Він продається в аптеці.

Відвідувати школу або дитячий садок можна не менш як за три тижні від початку захворювання.

Нагадаємо, раніше “Народна Правда” повідомляла, що цей вид продуктів швидко вбиває серце.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...