Кому і чому не варто носити окуляри

Кому і чому не варто носити окуляри
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Проблеми із зором – бич сучасності. Безліч людей страждають від різних захворювань, пов’язаних з очима. Боротися з ними можна різними способами – від лазерної корекції до підбору відповідних окулярів або контактних лінз.

Але бувають ситуації, в яких впоратися з патологією за допомогою засобів корекції зору не вийде, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на opticlub.

До них відносять:

Глаукома. Перепади внутрішньоочного тиску роблять вкрай складним підбір окулярів, так як від цього показника безпосередньо залежить рівень зору – він буде змінюватися в залежності від тиску в момент перевірки.

Катаракта. Помутніння кришталика не виправить засіб корекції – тільки спеціальне лікування і операція, призначені для усунення даної патології.

Післяінсультний стан. Від інсульту страждають судини головного мозку і весь організм в цілому. Очі, що мають всередині безліч дрібних капілярів, схильні до впливу крововиливу в мозок найбільш сильно. Підбирати засоби корекції рекомендують не раніше, ніж через шість місяців-рік після інсульту.

Діабет. Як і попереднє захворювання, цукровий діабет серйозно впливає на кровоносну систему організму – судини руйнуються, зір стає непостійним і підбір окулярів малоймовірний. Контактні же лінзи носити заборонено взагалі.

У деяких ситуаціях – вагітність. В даному стані рівень зору може періодично змінюватися в зв’язку з навантаженнями, які отримує організм матері в процесі виношування дитини.

Кератоконус. Патологія в більшості випадків вимагає контактної корекції, так як видозміна рогівки більш ефективно коригується саме за допомогою лінз, при чому переважно твердих, оскільки вони повинні повертати поверхні ока правильну форму.

Але не варто забувати, що з будь-якого правила є винятки. Перш ніж ставити хрест на зорі, краще звернутися до офтальмолога, який вкаже можливі подальші дії.

Нагадаємо, раніше ми давали п’ять дієвих порад, як зберегти очі здоровими, а також писали про 10 причин втрати зору, про які людина може навіть не здогадуватися.

Джерело: Народна Правда