Затримали екс-президента Франції Ніколя Саркозі

Затримали екс-президента Франції Ніколя Саркозі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Франції затримали екс-президента країни Ніколя Саркозі. Сьогодні, 20 березня, він прибув на слухання справи у французькому місті Нантері й був затриманий жандармами. Саркозі затримали у зв’язку з розслідуванням щодо незаконного фінансування його виборчої кампанії у 2007 році.

Про це повідомляє Le Monde, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Предметом судового розгляду стало ймовірне незаконне фінансування владою Лівії передвиборної кампанії Ніколя Саркозі 2007 року, в результаті якої він став президентом країни. Французька поліція розпочала розслідування ще в квітні 2013 року.

Як відомо, після повалення режиму лівійського диктатора Каддафі у 2011 році його син Сейф аль-Іслам зажадав від Ніколя Саркозі повернути гроші, які  Лівія передала йому на передвиборну кампанію, таким чином стало відомо про безпосередню участь офіційного Тріполі у фінансуванні французького виборчого марафону 2007 року.

Новий скандал навколо Саркозі і Каддафі вибухнув у березні 2012 року, коли французька газета Mediapart опублікувала матеріали журналістського розслідування  з доказами того, що режим лівійського диктатора фінансував  потреби президентської кампанії Саркозі на 50 мільйонів євро.

Тоді  Ніколя Саркозі відкидав будь-які звинувачення. Але в Лівії заявили, що мають у своєму розпорядженні всі необхідні докази, зокрема, банківські рахунки і документи на банківські перекази, і готові їх надати правосуддю.

Для довідки: Ніколя Саркозі очолював країну з 2007 по 2012 рік. На виборах у 2012 році він у другому турі програв соціалісту Франсуа Олланду.

Нагадаємо, США, Німеччина, Британія і Франція зробили спільну заяву щодо участі Росії в отруєнні екс-шпигуна Сергія Скрипаля.

Також стало відомо про рішення британської влади вислати з країни групу російських дипломатів і припинити дипломатичні контакти з РФ на високому рівні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...