Небезпечна краснуха: Комаровський пояснив, як боротися із захворюванням

Небезпечна краснуха: Комаровський пояснив, як боротися із захворюванням
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Як переноситься краснуха? Для кого вона небезпечна? Як уберегтися і чи можна захворіти повторно?

На ці та інші запитання відповідає дитячий лікар, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Євген Комаровський, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на etcetera.media.

Loading...

За словами Євгена Комаровського, з краснухою ситуація ніколи не буде такою очевидно поганою, як з кором. З кіром все очевидно: люди тяжко хворіють, люди потрапляють до лікарні, вмирають. Уявити ж ситуацію, при якій людина з краснухою потрапляє в лікарню, майже неможливо. Тому що краснуха – дуже легка хвороба.

Небезпека ж краснухи полягає насамперед у тому, що хвора дитина може контактувати з вагітною жінкою, у якої немає імунітету до краснухи. А коли вагітна жінка захворіє, то тоді виникає синдром вродженої краснухи. Саме цей стан і є смертельно небезпечним.

За словами доктора, при зараженні матері на першому місяці вагітності вірогідність розвитку важких аномалій плода – 50%, на другому місяці – 22%, на 3-4-му – 6-10%. Тобто краснуха дійсно дуже небезпечна для плоду, але в перші 4 місяці вагітності. На 9-му місяці вагітності нічого небезпечного не відбудеться.

Якщо ж людина двічі правильно щеплена, то це практично довічний імунітет. Якщо людина все-таки перехворіла краснухою – це теж практично довічний імунітет.

Щеплення від краснухи дівчаткам обов’язково робиться повторно в підлітковому віці. Перехворіти, зрозуміло, краще, ніж робити щеплення, особливо легкою формою, і до 7 років. Але якщо не вийде, то вакцинуватися потрібно. У цьому випадку людина контролює ситуацію, а не довіряється нагоді.

Також Євген Комаровський попереджає, що краснуху взагалі не треба лікувати: при температурі потрібно давати парацетамол. Можна – ще вітамін С і кальцію глюконат. Побільше поїти і поменше годувати.

Раніше ми називали сім хвороб, якими можна заразитися при поцілунках. До їхнього числа входить і краснуха. Причиною інфікування її вірусом може стати слина, слизові мембрани, а також виділення з носа і горла.

Нагадаємо, відмова від обов’язкових щеплень від кору призвела до найгіршого розвитку ситуації з цією хворобою в Україні, за якою може прийти хвороба ще страшніша, смертність від якої досягає 50%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...