Українець приголомшив подробицями тортур у російській в’язниці

Українець приголомшив подробицями тортур у російській в’язниці
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Вперше до українця, засудженого за звинуваченням у тероризмі, допустили українського консула. 61-річного пенсіонера з Краснодона Олексія Сизоновича відвідала консул України в Новосибірську Діана Іванова.

Ще 31 липня 2017 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сизоновича до 12 років позбавлення волі позбавлення волі та штрафу. Суд визнав Сизоновича винним у підготовці терактів в Ростовській області Росії, незаконному перетині кордону і незаконному володінні вибухівкою. Консула до нього не допускали ані в період попереднього ув’язнення, ані після суду, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на radiosvoboda.

Loading...

Олексій Сизонович розповів консулу, в той час, коли він перебував у Ростові на Дону його сильно били. Били так, що двічі він був в стані клінічної смерті. Зараз у нього все більш-менш нормально. Але мучить головний біль. Він сказав, що до нього застосовувалися тортури, в тому числі і електричним струмом. Оскільки він електрик, каже, що струм був якийсь різнорозрядний, що дуже впливає на серце і після цього залишаються потужні головні болі.

Спочатку консула не хотіли пускати, тому що після побиття голова Сизоновича була вся чорна і вдвічі більше розміром, ніж зараз. Коли він ішов на суд в Ростові, на обличчя наклали дуже багато гриму.

Зараз Олексій Сизонович перебуває у ІК-19, де всі повинні працювати. Олексій Іванович зараз пішов працювати на посаду швачки-мотористки. За перший місяць заробив 300 рублів, за які зможе собі купити цигарки.

Окрім 12 років, до яких його засудили, у нього ще 250 тисяч штрафу, й він повинен їх заплатити, і тоді може постати питання про те, щоб перевести його для відбування покарання на територію України. Під час суду він сказав, що отримує пенсію, в перерахунку на російські рублі, це 2400. І він готовий, щоб цю пенсію перераховували для покриття збитків. Роки за чотири з половиною збиток був би покритий, і можна було б спокійно поставити питання про переведення.

Нагадаємо, вчений-релігієзнавець Ігор Козловський у статусі заручника терористів “ДНР” перебував  два роки. Аби не втратити розуму в тюрмі, чоловік робив вправи з йоги й думав про учнів та Україну.

Нагадаємо також, що за словами Ігоря Козловського, жителі не підконтрольних Україні територій мають різні погляди на те, що відбувається, але бояться відкрито висловлювати свою позицію.

Також про рік перебування в полоні терористів “ЛНР” розповів 21-річний Валентин Богдан, якого разом з іншими полоненими було звільнено напередодні Нового року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...