За скупівлю корпорацією ICU облігацій ДТЕК узялося НАБУ

За скупівлю корпорацією ICU облігацій ДТЕК узялося НАБУ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують скупку компаніями групи ICU (Investment Capital Ukraine) єврооблігацій холдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова в рамках розслідування кримінального виробництва щодо введення формули “Роттердам+”.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на epravda.

Повідомляється, що 1 березня Солом’янський райсуд дозволив детективам НАБУ отримати доступ до документів про покупку групою ICU єврооблігацій холдингу ДТЕК. Про це йдеться в ухвалі суду, оприлюдненому в єдиному реєстрі судових рішень.

В ході досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що компанії ICU Investment Management Ltd, CIS Opportunities Fund SPC Ltd і Global Opportunities Fund SPC Ltd, що входять до групи ICU, з вересня 2015 року по травень 2016 р придбали єврооблігації DTEK Finance plc на Ірландській фондовій біржі. Купівля збіглася з розробкою Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії (т.зв. формула Роттердам+).

НАБУ підкреслює, що Дмитро Вовк, який очолює Національну комісію регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), яка і ввела формулу “Роттердам +”, раніше працював в групі ICU.

Після введення формули навесні 2016 року вартість єврооблігацій DTEK Finance plc зросла на 60% від вартості їх придбання.

“Вищевказані факти можуть свідчити про те, що саме завдяки прийняттю головою та членами НКРЕКУ постанови №289, вартість придбаних ICU Investment Management Ltd, CIS Opportunities Fund SPC Ltd і Global Opportunities Fund SPC Ltd єврооблігацій DTEK Finance plc значно зросла, що дозволило невстановленим слідством особам, в інтересах яких діяла НКРЕКУ, отримати надприбутки за результатами проведених операцій з купівлі-продажу цінних паперів”, – йдеться в судовій ухвалі.

Відзначається, що у слідства є достатні підстави вважати, що глава і члени НКРЕКУ, при прийнятті формули Роттердам + діяли не тільки в інтересах компаній групи ДТЕК, але і в інтересах юридичних і фізичних осіб, які протягом 2015 – 2016 рр. через компанії групи ICU, здійснювали придбання єврооблігацій DTEK Finance plc.

“ICU, як законослухняна група, діє суворо в рамках законодавства країн, в юрисдикціях яких зареєстровані і проводять операції компанії групи. ICU завжди сумлінно надає документи, які вимагаються відповідно до отриманих в установленому порядку запитами, і зацікавлена в об’єктивному, аполітичну і незаангажованого процесі встановлення істини”, – заявили в ICU.

Нагадаємо, екс-президент Віктор Янукович зміг за допомогою інвесткомпанії ICU, якій до 2014 року керувала Валерія Гонтарєва, вивезти з України 1,5 мільярда доларів.

Раніше Валерія Гонтарева отримала дохід сумою 53 млн гривень через продаж компанії ICU Holdings Limited.

Джерело: Народна Правда