Громадська рада доброчесності виходить з процесу кваліфоцінювання суддів через маніпуляції і тиск

Громадська рада доброчесності виходить з процесу кваліфоцінювання суддів через маніпуляції і тиск
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Громадська рада доброчесності заявила, що припиняє участь у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ГРД за 25 березня, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Українську правду“.

Loading...

“На суддівському конвеєрі Вища кваліфікаційна комісія суддів України влаштовує суддям псевдоперевірку їхнього професійного рівня та доброчесності. Аби громадськість не перешкоджала такій діяльності, Комісія своїми змінами до Регламенту оцінювання суддів технічно “витиснула” ГРД з одного з головних етапів судової реформи – переатестації суддів”, – заявили у ГРД.

Тож Рада доброчесності вирішила “припинити свою участь у квазіпроцесі очищення суддівського корпусу”.

 У ГРД зазначили, що ВККС хоче переатестувати всіх 6000 українських суддів менше,  ніж за рік.

“23 березня одна з колегій ВККС за 1,5 встигла провести співбесіди із 9 суддями. Це лише підтверджує, що кваліфікаційне оцінювання – це конвеєр, єдина мета якого – зберегти суддям посади та відзвітувати про “успішне завершення” реформи”, – заявили у Раді.

Представники ГРД упевнені, що через це в оновлених судах “опиняться і судді Майдану, і суддя, які часто відвідують окуповані території, що загрожує нацбезпеці країни, і судді, статки яких не відповідають задекларованим доходам, і судді, причетні до ухвалення свавільних рішень, які стали предметом розгляду ЄСПЛ”.

Як відомо, Громадська рада доброчесності є органом, який має сприяти Вищій кваліфікаційній комісії суддів України в оцінюванні відповідності суддів чи кандидатів на посади суддів вимогам професійної етики та доброчесності.

Висновок ГРД щодо невідповідності суддів та кандидатів на посади суддів таким вимогам включено до суддівського досьє.

Нагадаємо, раніше журналісти показали безбідне життя члена Вищої ради правосуддя Лариси Швецової, яка отримала негативний відгук від Громадської ради доброчесності.

А судді Фрунзенського районного суду Харкова Оксані Алтуховій пощастило  придбати автомобіль Toyota Camry 2018 року втричі дешевше від його ринкової вартості.

Також ми раніше розповідали про елітне майно та автівки кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя  Ігора Миколайовича Мороза.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...