Затримано екс-лідера Каталонії Пучдемона

Затримано екс-лідера Каталонії Пучдемона
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Німецька поліція затримала колишнього главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, коли він в’їхав у країну з Данії. Про його затримання повідомив адвокат політика Жауме Алонсо-Куевілльяс.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “ГОРДОН“.

Loading...

Він перетнув дансько-німецький кордон на шляху з Фінляндії до Бельгії. Зараз Пучдемон перебуває у поліцейському відділку.

Затримано екс-лідера Каталонії Пучдемона

Поліція німецького міста Кіль підтвердила, що Пучдемон перебуває під вартою.

Як відомо,  в п’ятницю, 23 березня, Верховний суд Іспанії видав новий ордер на арешт Пучдемона і шести інших каталонських політиків.

У Фінляндії колишній глава уряду Каталонії був на зустрічах у парламенті країни і виступив в університеті Гельсінкі.

Видання BBC зазначає, що Карлесу Пучдемону загрожує до 30 років ув’язнення.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії пройшов референдум про відокремлення від Іспанії. Незважаючи на протести Мадрида і спроби зупинити сепаратизм у регіоні, влада Каталонії заявили про 90% підтримку населення. При цьому,  у Брюсселі критично відгукнулися про дії уряду Каталонії, закликавши Іспанію самостійно вирішити цю проблему.

Як повідомив очільник каталонського уряду Карлес Пучдемон, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Одразу після цього, у четвер, конституційним судом Іспанії призупинено закон про референдум, який був прийнятий парламентом Каталонії, та винесено постанову припинити процедуру референдуму з питання про незалежність цієї іспанської провінції до 1 жовтня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...