Перехід на ID-картки: українцям зробили важливе повідомлення

Перехід на ID-картки: українцям зробили важливе повідомлення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Касаційний адміністративний суд Верховного суду заборонив українцям відмовлятися від отримання ID-паспортів з релігійних переконань.

Про це повідомила представник прес-служби суду, інформує НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Українські Новини.

Loading...

15 лютого Верховний суд відкрив провадження по даній справі, оскільки отримав відповідне подання Житомирського окружного адмінсуду про законність відмови громадян від ID-карт.

Позов в суд 30 листопада 2017 року подала жителька Коростеня Житомирської області Наталія Дігтяр. У своєму позові вона просила зобов’язати Державну міграційну службу оформити їй не ID-карту, а паспорт у вигляді книжечки.

Звернення обгрунтовано тим, що позивачка через свої релігійні вірування і переконання заперечує, щоб паспорт громадянина України їй робили в формі картки з безконтактним електронним носієм, що містить її персональні дані.

На її думку, виготовлення паспорта в формі безконтактної карти є правом, а не обов’язком громадянина, і Міграційна служба не має права зобов’язувати громадян отримувати виключно ID-паспорта.

Нагадаємо, раніше ми писали, що соціальні мережі продовжують поширювати фейкову інформацію про обов’язкову заміну паспортастарого зразка 1994 року на нову ID-картку. Термін дії старих паспортів необмежений.

Нагадаємо також, українці й досі мають проблеми з використанням нових пластикових ID-паспортів, які мають замінити старі паспорти у вигляді книжки. Ці проблеми можуть виникнути, наприклад, під час перетину кордонів з державами для в’їзду в які допускається мати лише внутрішній паспорт громадянина України.

До слова, безвізовий режим з Європою дає українцям можливість вільно пересуватися країнами шенгенської зони. При цьому обов’язковою умовою таких подорожей є наявність біометричного закордонного паспорта. НАРОДНА ПРАВДА розповідала, як оформити закордонний паспорт в Україні, які потрібні документи, скільки коштує і куди йти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...